Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicákról vélemény?

Cicákról vélemény?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok minél több ember véleményére szóval mindenki válaszát szívesen fogadom :)

2013. júl. 14. 23:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Én kettős példát tudok mondani.

Mindig is kutyás voltam, imádom a kutyákat. 8 évvel ezelőtt meghalt a kedvenc kiskutyám akinek a hiánya ma sem csökkent. Azóta nem tartok kutyát. Viszont 1 hónapja kaptam egy brit rövid szőrű fajtatiszta kiscicát. Bár még nem nőtt a szívemhez de tetszik a játékossága, és az hogy nem olyan mint egy kutya. Öntörvényű, nem ragaszkodik annyira az emberekhez mint egy kutya, és nagyon jól elvan egyedül is. Tetszik hogy saját akarata van. Ha ő akarja akkor simogatható, ölelgethető. Akkor az ölemben alszik. Ha nincs ehhez kedve akkor elvonul, és hagyjuk békén.

Tetszik hogy hízeleg ha kajáról van szó..

Szobacica így tisztán tartom, etetem, itatom, játszom vele..


Másrészről az idegen macskákat nagyon nem szeretem. Az én kertembe járnak szarni, és már dühös vagyok hogy miattuk büdös vizeletszagú a kis kert, és mindig össze kell szednem a szart utánuk.. Sokszor lapáttal ütném őket ha lenne lapátom..Tényleg bosszantó, hogy semmi sem segít hogy megszabaduljak a szomszéd macskáitól. Nem is értem hogy ha én képes vagyok arra figyelni hogy a macskám ne okozzon gondot másoknak akkor más macskagazi erre miért nem képes??? Így bár van macskám, a magam módján kedvelem, de szívem szerint minden macskás gazdit megbüntetnék aki nem tudja a macskáját a saját kertjében vagy otthonában tartani.. Sajnos legtöbbször mások kínlódnak a szomszéd macskái miatt..

2013. júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
Én nem szeretem a macskákat, bár őszintén szólva - és ezért ne kövezzetek meg - úgy általában az állatokat. A macskákkal kapcsolatban van egy rossz gyerekkori élményem. Egyszer arra keltem fel, hogy a macskánk a hajamat karmolászva "simogat", ami nagyon nem tetszett. Azóta azt sem tudom elviselni, ha egy macska - vagy más állat - bejön a házba.
2013. júl. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem őket, mindig is voltak macskáim és lesznek is. Az kinézetükön kívül azt kedvelem bennük a legjobban, hogy teljesen önállóak, félig meddig olyanok, mint a vadállatok. Nem szükséges őket folyton pátyolgatni, nem kell folyton azon ügyködni, hogy jól szocializálódjon,mint a kutyákat, ha rendes kaját kapnak, hozzá vannak szoktatva a simogatáshoz és néha néha játszunk velük, akkor kezes bárányok lesznek. Persze nem minden esetben, mert ahogy az egyik válaszoló is írta, mindegyiknek külön személyisége van, de én még a nagyon szeszélyes macskákat is szórakoztatónak találom. Nagyon szívósak és ellenállóak. Nem kell nekik semmi extra, elég, ha szabadon vannak és kiélhetik az ösztöneiket. Én ezt szerencsére meg is tudom nekik adni, az én cicáim kinn vannak az udvaron ( persze van egy macskabejáró a mosókonyhába) és szabadon vadászhatnak, oda mennek, ahova akarnak, nem is ivartalaníttattam ki őket, mert szerintem azok a macskák, már nem ugyanolyanok. Az utcánkban ez nem zavar senkit, a környezetünkben nagyon sokan tartanak macskát ugyan ilyen, vagy hasonló körülmények között, így teljes mértékben ki tudják élni az ösztöneiket.
2013. júl. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Imádom őket. :)

Valóban mindegyiküknek más-más személyiségük van, sok cicám van, és ők is telkesen különböznek.

A macskáknak nehéz elnyerni a szeretetüket (általában), de ha sikerül, akkor nagyon-nagyon aranyosak, kedvesek tudnak lenni.

Régebben nem voltam valami nagy macskás, viszont mikor a mamámtól örökbefogadtunk 4 árva kiscicát (eltűnt az anyjuk) (3 hetesen), és mi neveltük fel őket, azóta imádom a macskákat. Van rajtuk kívül is más cicám (az ő utódaik), de az ő szeretetüket nem tudja más pótolni, egyszerűen elképesztő, hogy mennyire ragaszkodnak, és mennyire odaadóak.

A kutyákat is szeretem egyébként, nekem is van. :)

2013. júl. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
megnevelni nekem nagyon nehéz mivel túlságosan játékos és a szobatisztaságra szoktatás sem egy könnyű dolog.. (ha benti macsek)
2013. júl. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem könnyű szobatisztaságra nevelni?? pont, hogy a macskákat a legkönnyebb, mivel nekik fontos, hogy elássák az ürüléket, ezért csak homokos, földes, stb.. helyen végzik el a dolgukat. Ha kiteszed az almot, egyből alapból abba csinálják, nem kell őket szoktatni, persze ehhez az kell, hogy az alom viszonylag messze legyen a fekhelyétől és a kaja+ itató táljától.. abban az esetben nem használják csak.
2013. júl. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nekem ő az "unokapótló". :) Este addig nyávog, amíg nem megyek aludni, mert nélkülem nem tud nyugodtan terpeszkedni az ágyamban. Imádni való, öntörvényű, hisztis (néha), válogatós, hízelgő, és néha megsértődik.

De egy 3 kg-os dög az úr a háznál. Mert hagyom, hogy az legyen. :)

2013. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nekem most 3cicám van, olyan mintha a gyerekeim lennének. Amint leülök rögtön mászik az ölembe, kis szeretetéhesek mindig. Minden macskának más a személyisége, nagyon okosok is tudnak lenni ha van hozzá kedvük. Nekem mind a három egyből megtanulta, hogy hol kell a dolgát végezni. Amikor hazahoztuk rögtön bele tettük a macska wcbe, kaparásztam a lábával és tudta, hogy mit akarok. Utána sem kakált máshova. A macskák szeretnek felmászni mindenhova, meg is van nekik engedve, kivéve a konyhában. Egyszer kétszer rájuk kiabáltam azóta tudják. Engem sosem mart meg egyik sem, csak játék közben. A kicsik nagyon szeretik az ember kezét harapdálni. Este külön alszanak, az előszobában, egymáson :) A macskák úgy viselkednek ahogy az ember viselkedik velük. Mikor nem vagyok itthon az ablakban ülnek és várnak engem. Amikor hazaérek rögtön követelik a kaját. kis akaratosak :) Volt kutyám is, de az mindennapos figyelmet, tanitást igényel.
2013. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
benti cicám van. 4 hónapos. Szinte azonnal szobatiszta lett. Még tanítani sem kellett. Elég volt megmutatni hol van az alomtál és odamegy azóta is. Kis lakásban élek, így az almot csak a hátsó kert ajtaja mellé tudtam rakni. Bal oldalon van az etetőtálja ahol eszik, jobb oldalon az alomtál. Csak egy ajtó szélesség választja el őket egymástól. Ezzel sincs gond. Rendesen eszik, és rendesen odamegy az alomtálhoz.
2013. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Én utálom a macskákat. Nincs macskám, de a kertem tele van mindig macskaszarral és vizelettel, mert a szomszédom macskái az én kertembe járnak wc-re. Olyan sokszor kértem, könyörögtem a szomszédnak hogy csináljon valamit a macskákkal, vagy csináljon a saját kertjében egy füves területet vagy szórjon nekik almot szét hogy a saját kertjében végezzék a dolgukat, de a szomszéd is nagy ívben sz*ik az egészre. Mindig azzal jön hogy nem tud mit tenni. Ha akarna tudna.. Nem kellett volna a kicsi kertet lebetonoznia, nem kellett volna minden szar kacattal telepakolnia, és a macskák ott maradnának.. De így mindig hozzám jönnek, és már nagyon elegem van abból, hogy minden nap ha hazaérek a munkából az első az hogy összeszedem a szart és átdobom a szomszédnak. Elkeserítő, hogy itt van a jó meleg és képtelenség kiülnöm a kis kertbe napozni mert büdös macskavizelet szag van.. Már mindent kipróbáltam, semmi nem használt.. Ha rövid időn belül nem lesz változás, akkor a macskák nem lesznek hosszú életűek.. Igaza van az egyik hozzászólónak. Ha valaki úgy dönt hogy macskát tart, az gondoskodjon arról is hogy a macska nála végezze el a dolgát, és ne mások életét keserítse meg.
2013. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!