Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicákról vélemény?

Cicákról vélemény?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok minél több ember véleményére szóval mindenki válaszát szívesen fogadom :)

2013. júl. 14. 23:44
1 2 3
 21/30 acelsziv ***** válasza:
100%

Utolsó: A macskák ösztönből keresik meg a nekik megfelelő helyet, nem azért, hogy veled kiszúrjanak. Amúgy léteznek macskariasztók is.

[link]

És még mindig olcsóbb és egyszerűbb, mintha a szomszéd feljelent állatkínzásért.

2013. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

ma 11:56

Kedvesem.. Tévedés azt hinni hogy már nem próbálkoztam macskariasztó szerekkel. Szinte mindent kipróbáltam már, de hasztalan. Kisebb vagyonokat költöttem mozgásérzékelős riasztókra, spraykre, rengeteg ecetet öntöttem szét, kávézaccot, macskajaj virágot is ültettem, de semmi sem használ.. Ugyanúgy jönnek és piszkítják a kicsinyke kertet. Azt hogy egy macska öntörvényű, és ösztönös állat, én megértem. De a macskatartó gazdi elvileg tud gondolkodni, és tudd megoldásokat csinálni. A gazdinak kéne valamit csinálnia hogy a macskái a saját kertjében maradjon.. Miért nem képesek csinálni a kertjükben egy kis helyet ahová a macskái wc-hetnének? Miért nem képesek egy sarokban kiszórni almot vagy füvesíteni hogy odajárjanak?? Van egy növény amit a macskák imádnak. Miért nem szórja bele az alomba amit a macskáinak készít és ott maradnának?? Mert a gazdi magasról fütyül hogy a macskái hol csavarognak. Csak kiengedi, és beengedi..

Miért olyan embereknek kell szívni a macska ürülékek miatt akik nem tartanak macskát??

2013. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 acelsziv ***** válasza:
93%

Először: Nem vagyok a kedvesed. Nem voltam és nem is leszek soha.

Másodszor: Ha a gazda hanyag, akkor ellene lépj fel. Jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmet. Lefényképezed a macskát és bizonyíték is van.

2013. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

nagyon szeretek minden állatot, kutyám is, macskám is van, sőt afrikai csigákat is tartok :D

ja és nyuszink is volt

hülyeség a macskákat meg a kutyákat összehasonlítani szerintem, más szeretet, és másfajta élményt nyújtanak a gazdiknak :)

aki nem bírja, hogy egy macska önálló, és csak akkor lehet simogatni mikor akarják, azt nem egészen értem, gondolom ő se nagyon szeretné, hogy bárki bárki felkapja, meg nyúzza :D

szóval én szeretem őket mint az összes többi állatot

2013. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Na, pont jókor kérdezed! Azt hittem, lábtörlőt csinálok az én elkényeztetett macskámból. ( Előtte: 17. voltam.)

Ajtó nyitva, szegény tudjon jönni-menni. Beállított egy 15 cm-es élő féreggel, amit elengedett az előtérben. Ajtók be, férjem vadászta a szörnyeteget, én undorodom tőlük.

Macsek megfürdetve, ajtó becsukva, szörnyeteg elkapva. Házat nagyítóval, porszívóval végig takarítottam.

Most meg kivagyok, mint a liba.....:(

2013. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 acelsziv ***** válasza:
Csak macska módra fel akarta ajánlani nektek :D
2013. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Köszi utolsó válaszoló, erre nem is gondoltam....:)

Macseknak megbocsájtva. :) Már régen, fekszik az ágyamban a tiszta ágyneműn. Hát, engem sem az eszemért szeretnek!

2013. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

ma 12:59-nek

Nem akarom védeni a másik hozzászólót, de valahol igaza van. Jó magam Angliában élek, és én is szenvedek a magam módján a leszbikus szomszédaim macskájától. Sajnos az ő macskájuk is az én kertemet szemelte ki.

Bizony a gazdi hanyag, de semmit nem lehet tenni ellene, ha nem képes felfogni hogy ő a felelős a cicáért.

Jó magam már többször lefényképeztem a cicát (nagy fekete-fehér kandúr) Többször kértem a gazdikat hogy csináljanak valamit, de mintha falnak beszélnék. Voltam már az helyi önkormányzatnál is, de nem foglalkoznak ilyen ügyekkel. Finoman közölték velem, hogy ilyen "butaságokra" nekik nincs idejük, és oldjam meg a gondjaimat a gazdikkal..

Angliában a helyi jegyző sem foglalkozik ilyen dolgokkal. 2 kérdést tett fel.

1. bérlem vagy saját a lakás.

2. miért nem költözöm el??

Na ez is olyan megoldás amit te írtál.. A nagy semmi.. Így nem is szabad kiakadni azon hogy sok embernek már nagyon-nagyon tele van a hócipője hogy más gazdik után a piszkot takarítsa. Szóval én megértem ha valaki már nagyon dühös. Már nekem is kezd fogyni a türelmem..

Csak megjegyzem én szeretem a cicákat, hisz van nekem is de kizárólag lakásban tartva

2013. júl. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
én azt szeretném kérdezni, hoy aki szerint összekakilják a kertjét, az honnan tudja, hogy az cicakaki? alapban utálják a koszt, rendetlenséget, olyan helyre kakil, ahol el tudja ásni, nem kakál összevissza, ott, ahol épp rájön.
2013. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Időpont ma 19:30-nak

(előtted lévő író vagyok)


Én kertem nem nagy. Van egy kis virágos rész, és a többi föld ami tele van szórva apró fehér tengerparti díszkavicsokkal. Én onnan tudom hogy cicakaki van, hogy többször látom amikor a cica kakil. Ilyenkor elzavarom, de sokszor késő, már odapotyogtatott. Ha nem látom akkor is észreveszem a cicakakit, mert a maguk módján igyekszenek elásni. De ugye egy szépen gondozott kertnél szinte rögtön észrevehető hogy a kis kavicsokat egy kupacba kaparja. Persze alatt ott a kaki, ami igencsak kellemetlen szagú..

Meg hát semmilyen más állat nem tud átjönni csak a macska. Ugye a kutya nem tudja átugorni a kerítést, és nincs rajta rés amin át férne. Kisebb állatok mint sündisznó, vagy valami más, nincsen erre felé. mert a kertem végében betonút van, és utána a vonat sínek..

2013. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!