Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Irnatok nekem a cicakrol? Ugy...

Irnatok nekem a cicakrol? Ugy altalanossagban kivancsi lennek veluk kapcsolatban mindenre, meddig elnek, mit szeretnek. Stb?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Kölyökkor:

nagyjából 10-12 hetes korukban érdemes őket elválasztani az anyjuktól. Első napokban hasmenése lehet, ami a környezet megszokásával elmúlik. Érdemes neki kölyöktápot venni. Ha még nincs oltva, be kell oltatni, féregteleníteni. Tejet csak laktózmenteset ihat, vagy sima tejet, vízzel higítva. Gyorsan megszokják az almot, kaparófát.

Ifjúkor:

Érdemes ivartalaníttatni, ha szobacica, ha kinti. Ha szobacica, akkor azért, hogy ne jelöljön, ha kinti, akkor a felesleges szaporulat és a szökés, verekedés elkerülése végett.

Felnőttkor:

Egy jól tartott, ivartalanított szobacica akár húsz évig, vagy annál is tovább él. Kint persze jóval kevesebb ideig. Szőrhossztól függően kefélni kell a bundáját (ez változó, perzsákat naponta, Maine Coont, Török Vant, elég heti egyszer-kétszer, rövidszőrűt heti egyszer). Évente oltatni kell. Figyelni kell, hogy a fülük nem atkás-e. Ha igen, kávézaccszerű zsírpontok lesznek a fülében és gyakran rázza a fejét. Orvos ad rá gyógyszert, amitől hamar elmúlik. Etetni naponta 2-3-szor érdemes, én reggel és este adok neki nedveset (alutasakos, vagy főtt pulykaaprólék), napközben meg száraztáp van kint neki. A macskák nagyon tiszta állatok, de előfordulhat, hogy meg kell őket fürdetni, pl. ha hasmenésük volt és kakis a bundájuk. Amúgy nem igazán kell őket, megoldják maguknak. Szobacicának érdemes néha-néha lecsippenteni egy csipesszel a karma végét, különben túlnőhet. Ez egyáltalán nem fáj neki.

Időskor:

Gyakran kihullik már ilyenkor a foguk, esetleg fél szemükre, vagy mindkettőre meg is vakulhatnak, vagy húgykövesek lehetnek (főleg az ivartalanítottak). Ebben a korban inkább már csak vegetálnak és alszanak. Érdemes pépes étellel etetni és olyannal, ami kifejezetten idős macskáknak van.


Jó, ha van egy zud, ahova elbújhatnak és egy ágyikó, de legtöbbször úgyis ott alszanak, ahol éppen kedvük tartja. Mindennap friss vízet kell neki adni. Szeretik a halat is, vagy sima natúrt, vagy konzervet, de azt lecsepegtetve.

2012. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Iszonyú büdöset sz.rnak, ezért is inkább kutyapárti vagyok.
2012. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Érdekállatok.sajnos.Nekem is van cicám, nagyon szeretem, de őt csak a kaja érdekli, csak akkor jön, ha éhes vagy ha unatkozik, utál ölbe lenni. Persze léteznek aranyos cicák is, de nekem ez a tapasztalatom. Ja, a kakijukról annyit, ha almos cicák, tényleg k**va büdös, de nekünk kinti-benti, ezért kintre végzi a dolgát. a szomszédoknál:-)
2012. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A mieink mind szobatiszták (mondjuk most nincs egy sem.. meghalt).

Amúgy ez pl elkényeztetett volt, ami azt jelenti h nem nagyon kereste a társaságunkat, de attól függetlenül nagyon szerettek.

Amúgy nagyon viccesek tudnak lenni. Nekünk eddig ez a mostani élt a legtöbbet. 6 évet.

2012. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerettük*
2012. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha már online akarsz infót róluk: Google....
2012. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vicces, amikor valaki azt írja rájuk, hogy érdekállatok, azért mert a kedves delikvenst még arra sem értékelte a macska, hogy szeresse, normális legyen vele, és úgy viselkedjen, mint egy normális macska : )
2012. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!