Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan jobb a cicámnak és...

Hogyan jobb a cicámnak és nekem? Kinti legyen, benti legyen, kinti-benti legyen?

Figyelt kérdés

#kintibenti #jobb a cicámnak
2013. júl. 16. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem kinti-benti volt.. Nekem is jó volt, meg neki is :)

napközben kint játszott, kergette a pillangókat, napozott.. Este meg bent aludt :-)

2013. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, és mik az előnyei/hátrányai a kizárólag benti cicának?
2013. júl. 16. 18:21
 3/6 anonim válasza:
77%

Az én kiscicámat 2 hete hoztam el. Anya megengedte,hogy ár hétig bent is legyen, de idővel ki kell majd szoktatni. De mivel a cica kint folyton nyávogott, félt a zajtól(kocsi, de már a madaraktól is), ezért benti cica lesz és csak akkor megy ki ha én is kimegyek.

Képzeld, kiviszem és azonnal spurizik fel az erkélyre és nem hajlandó lejönni. Kimegyek öntözni a kertben és végig velem van, követ mindenfele, de egyedül nem hajlandó elmenni sehová. Végig a sarkamban van, és amikor nem csinálok semmit kint már rohan is az erkélyre. Úgyhogy szerintem ne te döntsd el, hogy mit szeretnél, a cicáknak önálló akaratuk van, ha szeretne kimenni,majd úgyis közli veled. Hogyha ragaszkodó cicád lesz, úgyse akar majd elmenni tőled, ha pedig kalandor, felfedező, akkor nagy vétség lenne benti cicának tartani.

Minden cica más, különböző személyiségük van,mint nálunk embereknél. Csak hallgass rá, tudja mit akar és ha figyelsz rá,könnyen megadhatod neki. Jó cicázást! :)

2013. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem íróval.

Viszont azt is vedd figyelembe, hogy milyen a környezetetek. Ha biztonságos helyen laksz, nincsenek gyilkos kutyák/szomszédok, nincsen forgalmasabb út a közvetlen közeletekben, szóval a cicának van kint biztonságos tere és ő is vágyik ki, akkor a megfelelő óvintézkedések mellett (ivartalanítás, élősködők elleni védelem, esetleg oltások) lehet kinti-benti. Csak kintire nem szavaznék. Rossz időben úgyis beakar majd menni, meg kis korban jobb csak bent tartani, mert még kis idétlenek nem igazán tudnak magukra vigyázni. Utána meg ahogy neki és neked jó.

2013. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én eredetileg úgy terveztem, hogy csak benti cicám lesz. Ez kb. 1,5 napig működött is, szegény egyfolytában ki akart menni az udvarra. Hiába ivartalanított, nem tud megülni 2 percig sem a fenekén. Bevetettem mindent, hogy bent tartsam, de ezt már inkább kínzásnak éreztem, szóval ő most már kinti-benti cica. Egy macskának az a dolga hogy játsszon, futkosson, vadásszon. Szerintem kinti-benti legyen, mert eléggé fog szenvedni szegény, főleg ha kertes házatok van.
2013. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 norzsu ***** válasza:

Szerintem benti cica legyen :) Előnyei, hogy mindig körülötted van. Nem kell aggodnod, hogy kint valami baja esik. (mérgezés, elütik, kutyatámadás, valaki bezárja stb)

Egyből észreveszed ha beteg, kedvtelen vagy bármi.

Sokkal többet tudsz vele foglalkozni, mintha kint lenne, hisz mindig a lakásban van, kerülsz-fordulsz hozzászólsz, megsimogatod stb. :) Hátrányai nem igazán vannak, csak annyi, hogy amíg kicsi nagyon aktív, mozgékony, szóval néha felébreszt majd, mert éjszaka játszik, ugrál stb. :) Az enyém még mindig csinálja ha olyanja van:) Ő Másfél éves.

2013. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!