Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszett a macska?

Veszett a macska?

Figyelt kérdés
Kb egy-másfél hete jött az udvarra egy macska, nagyon le volt soványodva, így a maradékból, amit kiadtunk neki egy kicsit összeszedte magát. Aztán elvittük állatorvoshoz, megkapta a védőoltásait, gyulladáscsökkentőt stb... Ezt követően adtunk rá nyakörvet, majd egy kicsit elkezdtem fésülni, amikor nem sokkal utána nekilódult a lábamnak és megharapott. (Egy nappal az oltás után, tehát gáz...) Sokak szerint csak elege lett a fésülésből, de elmentem az ügyeletre, ahol azt mondták, ne féljek a veszettségtől, lefertőtlenítették a tűszúrásnyi sebem és ennyi. Azért jócskán be vagyok rezzentve ettől a dologtól. De gondolom, ha baj lenne az orvos intézkedett volna, nem?! Ti mit gondoltok erről? Írjatok légyszi, nyugtassatok meg!
2013. júl. 18. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan macskát, aki benti macska, be van oltva rendesen, és csinálja ezt a lábelkapós, harapós mutatványt. Szóval nyugi, nem jelenti azt, hogy veszett.
2013. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A veszettség igen ritka,így ne félj.Látnád ha veszett lenne :) Megelégelte a procedúrát,jelezte,hogy ebből elég :D
2013. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
100%
Tizenéve nem regisztráltak veszettséget az országban, köszönhetően a kötelező oltásoknak és a vadállatok immunizálásának. Nagyjából annyi az esélye, hogy veszett legyen, mint annak, hogy a busz kapaszkodójáról leprát kapj el :)
2013. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A veszettségnek egyéb tünetei is vannak, ráadásul az agresszív viselkedés már a vége felé jelentkezik, és nem is abban nyilvánul meg, hogy a lábadat harapdálja. A veszett macska szó szerint úgy rádtapad, hogy alig lehet leszedni. Vizet inni nem bír, a folyadék látványától is nyelőcsőgörcsöt kap, és nagyon gyorsan jelentkeznek a bénulásos tünetek, majd a halál is. Az állatorvosunk mondta, hogy legbiztosabban onnan lehet azonosítani a veszett állatot, hogy a két pupilla nem egyformán működik, nem egyforma méretűre van kinyitva, mert az efölötti kontrollt is elveszíti az agy.

Mellesleg nekem is van egy olyan macskám, aki ha valami nem tetszik neki, rögtön megtámadja a lábam. Ez macsekoknál előfordul.

2013. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 oltott macskánk van, de az összes elkezd harapni, ha már nincs kedvük a simihez, de mi még szeretnénk. Szerintem nem kell aggódnod. :)
2013. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a 4. válaszoló jól írja, a veszettség nem egyszerű megvadulásból áll, az agresszív fázisban már nagyon látványos (nyelési képtelenség, az állat mocskos-szaros-csapzott, nem tisztítja már magát és pár napon belül ki is múlik).

Megkapta a cicus az oltásait, innentől nincs félnivaló, nem beteg, csak nehéz természetű. :) Hidd el, a veszettség leghalványabb gyanújára megkaptad volna a szurit.

2013. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat! Aranyosak vagytok! Minden válasz nagyon hasznos volt számomra! A macsek azóta is eszik-iszik, jól elvan :) Egy kis ijedtséggel, de megmentettünk egy kóbor állatot. Azért volt para :) . De már megnyugodtam. Köszi!
2013. júl. 20. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!