Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Velem jöhet a macskám? (Lent)

Velem jöhet a macskám? (Lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kandúr cicám. Az a helyzet ,hogy pár hét múlva nyaralni megyünk. És ez nem akármilyen nyaralás lesz: Van egy vikkendházunk a Bajai csatorna partján az erdő szélén. (Szerbiában) És elszeretném vinni oda a macsekomat. Csak hát az a baj ,hogy ott gond nélkül elkóborolhat az erdőbe. Na meg vannak ott elvadult macskák ,kutyák ugyhogy eléggé féltem. Igaz vittünk már oda macskát és nem szökött el de akkor még nem is volt olyan sok elvadult állat. Szerintetek elvihetném vagy maradjon otthon a többi macskával???
2013. júl. 18. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A macskák elég erősen kötődnek a helyhez, és nem annyira a gazdihoz, mint a kutyák, idegen helyen nagy eséllyel megpróbálnak elindulni hazafelé. A helyedben inkább itthon hagynám, és megkérnék valakit, hogy gondoskodjon róla, amíg nem vagyok itthon. Macskáknál ez nem olyan nagy ügy, elég, ha valaki naponta kétszer bemegy a házba/kertbe, és tesz ki neki kaját, vizet.
2013. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges elvinni.

- mivel nem kóborolhatna el (félő, hogy nem megy vissza, mert nem ismeri a terepet), nem is élvezné különösebben a helyet

- te sem élveznéd a nyaralást, mert folyton rá kellene figyelned és aggódhatnál miatta

- a családtagjaidnak is figyelni kellene, nehogy kiszökjön, akkor pedig már mindegy, hogy ott van bezárva, vagy otthon


Szerintem maradjon otthon és szomszéd vagy ismerős minden nap menjen át etetni és vizet tölteni neki (legalább ránéz a házra is), vagy pedig add oda egy megbízható ismerősödnek (lakásba, mert kint sajnos elszöknek idegen helyen).

2013. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!