Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig élnek a macskák?...

Meddig élnek a macskák? Létezik, hogy ilyen, , hirtelen"öregednének?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított,lassan 11 éves kandúr cicánk.Kerti,télen kazánházi macska,bár kölyökkorában az életét megmentettük és befogadtuk,sosem volt az a tipikus"cica,amilyenre vágytam...Hiába próbáltuk pátyolgatni,szeretni,olyan volt,mint egy vadmacska,a második simogatás után már harapott,karmolt,bár(főleg akkor még gyerekként)szinte minden figyelmem és törődésem neki szenteltem.Soha nem is dörgölőzött,és ha lehetett,mindig került minket...Nagyapám eteti,de ennyi az egész,néha,ha szembejön velem a kertben megsimogatom,és mindenki megy a maga útjára,abszolút magánakvaló :/ A lényeg az,hogy eddig mindig csak a ház körül és méginkább a kert többi részében jött-ment és ha valamelyikünk a családból kiment,messze elkerülte.Az utóbbi időben(pár hete talán)csak az tűnt fel,hogy egész nap a bejárati ajtó mellett(!),a teraszon alszik,már nem zavarja,ha kimegyünk vagy ha a gyerekek hangoskodva kirontanak...Engedi a simogatást is,sőt dorombol,és el nem menne a háztól tíz méterrel messzebb.Nagyon aluszékony,míg korábban egyből megette a kajáját,mostanában már nagyon lassan,komótosan eszik,sőt tegnap láttam,kaja közben el is aludt!Nem tudom,hogy ez most a kora miatt van-e,de ha igen,akkor is,ilyen hirtelen,pár hét alatt,,öregedett meg"?Én kutyás vagyok,a macskákhoz nem értek,ő az első cicánk,azt sem tudom,ez a kor már nagyon soknak számít-e náluk,vagy aktívabbnak kéne még lennie az egész napos alvásnál,ahogy most teszi?Hozzáértők,mit gondoltok,mi okozhatta a változást?Egyébként nem tűnik betegnek,a viselkedésbeli változást leszámítva(és persze a sok alvást)
2013. júl. 20. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért orvossal nem ártana megnézetni, főleg, hogy 10 évig került titeket, ok nélkül nem válik kezesbáránnyá, és az nem függ össze a korával. Erősen elképzelhető, hogy beteg, és így kér segítséget, mert tudja, hogy ti segíthettek. Szerintem nem normális, hogy evés közben elalszik, nekem volt 15 éves macskám, sose csinált ilyet.

Vannak 18-22 éves cicák is, szóval a 11 év az inkább egy középátlag. Elég idős, de nem matuzsálem.

Nézesd meg dokival.

2013. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,elviszem majd dokihoz.Nem tudtam,hogy ilyen idős cicák is vannak :O
2013. júl. 20. 11:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi lett a vizsgálat eredménye. Remélem, nem komoly.
2013. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!