Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan barátkoztassam össze a...

Hogyan barátkoztassam össze a kutyám egy kiscicával?

Figyelt kérdés
Már 3 éve van kutyánk, nőstény, nagyon szereti az egész család, és nagyon szép és jó kutya. Találtam az udvaron egy kismacskát ma, akit magára hagyott az anyja és pechemre a mi udvarunkon, és persze befogadtam, mert megsajnáltam elég soványka. Megetettem, megitattam és most becsuktam biztonságos, hogy ne essen bántódása az este. De nem tudom, hogyan szoktassam össze az állatokat, féltem a kutyám, nehogy megkarmolja a macska vagy kikaparja a szemét, nekem a kutya fontosabb. Szerintetek kísérletezzek az összeszoktatással, vagy adja oda másnak a cicát?

2013. júl. 27. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem próbáljátok ki ugy hogy mindkettöt porázrakötitek és ha összevesznek ajándékozd el
2013. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktattuk össze a macskáinakat a kutyánkkal, hogy a macskát a kezünkbe fogtuk és óvatosan a kutya orra elé emeltük és hagytuk hagy szaglássza meg őket. (Ha nem kap oda a kutya és nem fél a macska az fél siker), ezt mi háromszor-négyszer megcsináltuk naponta egyszer. Ezután már mi nertük elengedni mert jóban voltak, de itt neked kell kitalálnod a folytatást...

(Bocsi, hogy egy regény lett)

2013. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hozzánk is jött egy cica de eszünkben sem volt visszaadni. Van egy nagyon heves, kislány kutyánk, aki miatt tartottunk a dologtól. Az elején volt egy kis kapdosás, fújás, morgás a cicó részéről, a kutya részéről ugrálás és rengeteg kíváncsiság, de két nap után minden rendben jó lett. Szegény macsek nagyon küzdött a kutyáim társasága ellen de nem hagytam annyiban. Mindig ott játszottam a kutyákkal ahol a cica volt. Mivel látták rajta, hogy "nincs jól" ezért békén hagyták és így megszokták egymást hipp-hopp pedig nagyon vergődött a cicus első nap.

Nem adtam fel, a kutyáknak többször is hagytam hogy megszaglásszák, játszanak vele és mára már minden rendben van, semmilyen harci sérülést nem szereztek a kutyák, pedig az egyik egy palotapincsi igen nagy szemekkel.:)

2013. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezeket mind kipróbálom :)
2013. aug. 5. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!