Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy hároméves lány macskán...

Van egy hároméves lány macskánk, napi 8-10 alutasakost megeszik, üvölt, ha nem adunk neki enni. Már teljesen kikészültem anyagilag és idegileg. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 14:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Féregtelenítés, orvos volt már? Szerintem teljesen egyértelmű, hogy ez az étel nem tesz jót neki.
2013. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Én még ilyet nemhallottam.Minőségi szárazat,meg főtthúst kell neki adni,nem azokat a moslékokat.
2013. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is féregtelenítés kéne, meg elvinni dokihoz, mert nem természetes, hogy ennyit eszik és még mellé vékony is. Valószínűleg van valami baja... Amúgy szerintem a konzerv nem káros a macskára, csak nem is feltétlen jó, ha csak azt kap. Valamilyen prémium száraz táp meg néha valami konzerv jó lenne. Az én cicáim nem szeretik a vizet, hiába van előttük, hiába friss nem kell, időnként a csapból isznak, de amúgy semmi, egy kis konzervvel legalább némi víz is bejut. :/
2013. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Valletta ***** válasza:
65%
Azért vékony és azért olyan sok a kaka, mert az alutasakosban nincs szinte semmi, amit a macska hasznosítani tud, nagy része nedvesség, víz, a többi pedig állati melléktermék, ahogy megeszi, jön is ki hátul. Térj át a száraz tápra, még ha nem is a legjobb minőségűt veszed, de a nedves tápoknál minden jobb.
2013. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy üvölt ha nem adsz neki enni? Meg kell mutatni neki hogy te vagy a főnök. A macskák szenvedélyes nassolók, neked kellene lenni az okosabbnak és nem teletömködni az állatot. Ha vékony a macskád akkor kb. max. 4 kiló lehet. Azzal egyébként tisztában vagy hogy a macskád több mint 2x, ismétlem TÖBB MINT 2X többet eszik, mint a maximálisan javasolt mennyiség a számára?
2013. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a kommenteket, át kell nevelnem, belekezdtem. Tudom, mások számára nagyon nevetséges, de már a szomszédból is panaszt tettek, hogy az udvarunkból a sok cicakaka miatt szörnyű bűz terjeng.
2013. júl. 30. 08:05
 17/20 Valletta ***** válasza:
100%
Esetleg egy féregtelenítést is megérne a dolog, nem drága. Utána figyeljétek a székletét, hogy van-e benne valami és ha van, két hét múlva ismételjétek meg.
2013. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem takarítjátok fel? Ha kupacok vannak és bűz akkor nem nagyon lehet elásva.
2013. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért kakil ennyit mert nem sok számára hasznos tápanyag van az alutasakosban. Próbáld meg átszoktatni minőségi szárazkajára, biztosan nem fogja visszautasítani. Így kevesebbet fog üríteni, jobb húsban lesz és anyagilag sem merít ki annyira. 8-10 alutasakos rengeteg egy napra.
2013. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 blackcats ***** válasza:
85%
Tökéletesen egyetértek a 14. válasz adóval. Az alutasakos és konzerv tápokkal sok nagy bibi van, többek között a magas víztartalom és a max.4%-os hústartalom, mert a többi az víz és vágóhídi melléktermék :( tehát amit megeszik annak a nagy része a másik oldalon kijön és semmit nem tud hasznosítani a szervezete belőle (üres marad a hasa). Legalább egy közép kategóriás száraz tápot kellene neki adni az meg marad benne (és nem lenne űr a hasába), hiszen azért üvölt, mert ÉHES!
2013. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!