Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel jó etetni a macskákat?

Mivel jó etetni a macskákat?

Figyelt kérdés
Száraztáp, konzerv, miből mennyit? És mi a legjobb márka, Whiskas, Royal Canin, vagy valami más? Ár/minőség arányra.

2013. aug. 2. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb a BARF módszer macskásított változata. A macskánk korábban tápot kapott, volt mindenféle baja, mindentől ment a hasa, kivéve egyfajta száraztáp, ami jó pocsék volt minőségre (gondolom csak emészthetetlen cucc volt benne, ami fogta a macsot), hullott a szőre egész évben, nem kicsit. Ki kellett venni 4 éves kora előtt a zápfogai felét, mert tönkrementek. Azóta vegyesen kap nyerset és főzött kaját, utóbbiban térek el a BARF szabályoktól, némi táplálékkiegészítő vitaminnal időnként. Megszépült, nem válogat, nincs hasmarsa, a szőre csak normális mértékben hullik, a megmaradt fogai egyelőre jól vannak.
2013. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

A mienk sem kap tápot,Azt eszik,amit mi.És még a paradicsomot is szereti.

Rajtam biztos nem fognak meggazdagodni a tápgyártók.

20-30 évvel ezelőttig egyetlen macska sem kapott tápot,mert nem volt,és mégsem haltak ki

2013. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minőségi táppal. Egy macskának pár kg sokáig elég. Az én macskám imádja. Mindent eszik, főleg mert mások szemetesnek használják amikor nem látom, meg húsból is kap ha levágunk egy nyulat, csirkét, + rendszeresen fog egeret, valamikor naponta többet. De ha nem eszik tápot is, akkor egyszerűen nem lakik rendesen jól és pár nap alatt elkezd fogyni. A szőre szép selymes, a fogai is szép fehérek, erősek.
2013. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyémek imádják a Friscies szárazt tépot a Penny Marketbe 2 kilós tápot legutóbb 2100 ft ért vettem: húsos-zöldséges, halas, csirkés-zöldséges változatokban. Konzervet teljesen vegyesen. Meg vannak a pici alutasakosak is, alutálcásak is. Nagy melegben ezek jobbak, mert lehűtöm őket, a meleg miatt kevesebbet esznek, és sokkal változatosabb nekik, mint a konzerv, ami azért ilyen melegben is 2-3 nap kettőjüknek. És két napig ugyanazt enni elég uncsi lehet nekik, ezért kánikulába átálltam az ilyen apró alutasakosra. Be a hűtőbe még bontás előtt (is), és úgy adagolom. Hűsíti őket és imádják. Friss víz mindig van előttük: jó nagy lavórból, mert abból szeretnek inni, mert az nehezebben lesz "állott". Mindig tiszta a tányérjuk, azonnal elmosom, miután jóllaktak. Sokszor kíváncsiak, hogy én mit eszem, akkor mindig adok nekik az enyémből is: így jöttem rá, hogy a fiú cicám imádja a csokoládét (mindenfajta csokis krémet is), mindketten imádják a csipszeket, pattogatott kukoricát, ropit. De néha sárgarépát, babot, főtt kukoricát is elmajszolják. De ez csak olyan mellékes. A jó táp a lényeg, bár én a Frisciesről azt hallottam, hogy ivartalanítottak húgykövesek lesznek. Enyémek

5 és hat évesek, de hálistennek nagyon jól vannak. Ja és az udvaron rendszeresen friss zöld füvet rágnak!!! fontos!

2013. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

még valami: ezeket szeretik, csak ezt engedhetem meg magamnak, házi koszt + friscies + átlagos árú konzervek.

Az megint más kérdés, hogy mi a jó nekik.

Royal Caninra esküszik az én állatdokim.! Jó is az!!!!

Whiskast ne!!!

2013. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vicuska87 ***** válasza:
75%

SZáraztáp: Acana, Orijen, Taste of Wild, Applaws


KOnzerv/alutasak: Almo nature, Applaws, Animonda vom feinesteine, schesir, cosma, grau, porta21, catz finefood, grantatapet

2013. aug. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nielle, első válaszoló vagyok: a mienknek pont a Friskiestől volt minden baja, foga elromlott, szőre hullott. Persze, hogy szeretik, teli van cukorral, meg ízfokozóval. Te is szereted a csokit gondolom, de attól még nem tesz neked jó, ha azt eszel egy csomót.

Amúgy ha ezt engedheted meg, az is egy érv, de a kérdés az volt, mivel jó etetni egy macskát. Szerintem FRiskiesszel nem jó, és miután végigolvastuk anno a bolti tápok összetételét és mindben van például cukor meg más felesleges dolog, azt mondanám, semmi szupermarketben kapható táp nem jó. Hiába azokat reklámozzák leginkább.

2013. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy baja van a Friskiestől, mert az egy rossz táp! A minőségitől (amiket nem lehet boltban kapni legfeljebb állatosban de sokszor még ott se) nem lesz semmi baja.
2013. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Maxitabi ***** válasza:
74%

Véleményem szerint, ha van olcsó és jó frisshús-forrásod, akkor a BARF etetés a legjobb, utána a konzerv és harmadik a száraztáp. De utóbbit ne kapjon kizárólagosan!!Mivel a cicák maguktól nem isznak sokat, mert a zsákmányból veszik fel a nedvességet, ezért a szárazra nem tudnak elegendő mennyiséget inni- és nem is az a természetes számukra.

Viszont pl ilyen melegben sokkal egyszerűbb és higiénikusabb. A BARF nem olyan egyszerű, hogy csak kinyitom a zacsit és kész, de tudod, mit kap a cica.A házikoszt azért nem olyan jó, mert a fűszerek, cukor méreg számukra, a főtt kajából pedig kifőzzük a legfontosabb ásványi anyagokat.

A legjobb tápokat Vicus felsorolta, ár-értékben azért jók, mert a tartalmuk-összetételük olyan, hogy megéri, hiába tűnnek előszörre drágának.(Most vettem 6.8kg száraztápot 13.900Ft-ért-kg 2044Ft,de ez minimum 3-4 hónapra elég a két cicának) Általában a magas hústartalmú tápokból kevesebb is kell, mert jobban emésztik, jobban is hasznosul.

Az összetétel a lényeg: magas hústartalom (nem állati melléktermék vagy fehérjekivonat), tilos gabona, cukor, ízfokozó, színezék, tartósítószer.A legjobb tápok inkább neten rendelhetők.

Neked kell eldöntened, hogy beleásod-e magad a nyers etetés arányaiba, vitaminok, adalékok százalékaiba, vagy kényelmesebb a tápozás. Sokan keverik, nálam is van, hogy nyers marha v csirkehúst kapnak-persze jó kevés kell egyszerre és konzerv is és száraz is van.

2013. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyönyörű házi cicám van. Nem színre,hanem szőrszerkezet meg ilyenek. Először én is az S Budgetet etettem vele,aztán nézegettem itt a kérdéseket. Etettem Joserát vagy Cat Chowt Konzervben általában ez a Nelly,a Spar márkája. Kéthetente max 3 nap kap konzervet. Most nem tudom megvenni a jobb tápokat,így most PreVitalt kap,de ha elfogy veszek valami jobbat,pl multifit. :-)
2014. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!