Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a két napos kölykei...

A kutyám a két napos kölykei közül mindig egyet elvisz az udvar másik sarkába. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 12:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartja megfelelő helynek, ahol most vannak.
2013. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
Az a kölyök nem az övé hanem csak örökbe fogadta
2013. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
1., köszönöm a választ. De ez a hely a legjobb nekik, ahol most vannak. Ilyenkor mit csináljak? Vigyem vissza a kölyköt vagy hagyjam ott?
2013. jún. 22. 13:11
 4/28 A kérdező kommentje:
2., de az ő kölyke, a szemem éáttára szülte meg.
2013. jún. 22. 13:12
 5/28 A kérdező kommentje:
*láttára
2013. jún. 22. 13:12
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Valami zavarja azon a helyen,amit te lehet észre sem veszel.

Pl. szag vagy bármi.


Illetve ha csak egyetlen egy kutyával csinálja ezt,lehet hogy valamit érez rajta.


Ezt leszámítva szoptatja? meg törődik vele?

2013. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem jól tartod a szukát és a kicsiket, el kell zárni a szukát a kölykökkel és nem szabad, hogy szabadon szaladgáljon az udvaron. A kölyköket félti azért hurcolja őket, zárd be őket a pincébe és megnyugszik a szuka naponta 4-5x engedd ki amíg elvégzi a dolgát.
2013. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

én egyszer azt halottam hogy bizony a szuka kutya is képes érzéketlenül kiszelektálni azt a kölyköt amelyiket nem találja eléggé "életrevalónak". persze ez abban az esetben igaz ha más területeken sem foglalkozik vele, pl. nem szoptatja stb.


őszintén szólva nem tudom ennek gyakorlatban mennyi a valóságalapja. nem ellettem sosem szukát mivel nem vagyok tenyésztő.

2013. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Képes a szuka szelektálni,amennyiben a körülmények rosszak és érzi,hogy nem tudja az összes kölykét ellátni.Ilyenkor a legkisebb éhen hal,mert a szuka a nagyobbak,életképesebbeket táplálja,hogy legalább azok megmaradjanak.


Amennyiben a kutya kap elég kaját és irdatlan rossz körülmények sincsenek,akkor nem hiszem,hogy ez lenne a gond.

Egyszerűen nem érzi ott biztonságban.Valóban rossz,ha szabadon vannak az udvaron.Egy zárt szobahőmérsékletű helyen kellene tartani őket,ahonnan az anyja gond nélkül ki tud járni és gond nélkül vissza is tud menni.


Elletőláda a legcélszerűbb,ha már ellés előtt nem gondoskodtál róla,akkor itt az ideje.

Az udvaron csomó mindent összeszedhetnek a kicsik,remélem nem akarod,hogy belepusztuljon valamibe.


Legjobb lenne a kutyát ivartalanítani,hogy több ilyen baleset ne forduljon elő.

2013. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
Nem egyszer ellett a szukám kennelben, kutyaházban. A kennelajtó mindig nyitva volt. Esze ágában sem volt elhurcibálni a kölyköket.ha cipeli a szuka, annak oka van. Az, hogy szerinted ideális a helye, még nem azt jelenti, a szuka szerint is az.
2013. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!