Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A műtéten kívül milyen megoldá...

Horváth Gréti. kérdése:

A műtéten kívül milyen megoldás létezik macskafogamzásgátlásra?

Figyelt kérdés

Nősténymacskáról van szó,és sürgős lenne....

A műtétet semmi képp sem akarom...

Előre is köszönöm...



#Macskafogamzásgátlás
2013. aug. 3. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kapható rá tabletta
2013. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Léteznek ideiglenesek, pl. tablettás fogamzásgátlás. Ez azonban hormonális alapú, és rizikós, hogy mennyire bolygatja meg a macska hormonháztartását. Én nem ajánlom, mert az egyik ismerősöm évekig használta, és így is becsúszott neki egy alom kiscica. Nem is beszélve az esetleges mellékhatásokról. Ilyen hormonális alapú ideiglenes fogamzásgátlás még injekciós is van.

Kétségtelen, hogy a legjobb neki és a pénztárcádnak is a műtétes kezelés. Csak akkor ne ivartalaníttasd, ha még tenyészteni szeretnéd.

Nem tudom miért sürgős, de ha azért, mert vemhes lett, akkor hormonálisat semmiképpen ne adj neki, csak műtétes beavatkozás lehetséges.

2013. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne engedd ki a házból
2013. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van rá gyógyszer, de az közel sincs az emberi gyógyszer hatékonyságához, és betegséget is nagy százalékban okoz. Ha nem akarod, hogy szenvedjen a macskád akkor ivartalanítsd.
2013. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod a műtétet, ha szabad tudni ?
2013. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nagyon drága, súlyos mellékhatásokat okozó tabletták vannak....a legenyhébb mellékhatás, hogy a cica kétszeresére dagad :/
2013. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Régi a kérdés, de hátha hasznos lesz vkinek.

Évekkel ezelőtt én is tablettát adtam a kijáró cicának, aztán ivartalaníttattam és el is pusztult pár napra rá. Hogy a kettő között volt-e összefüggés, nem tudom.

2019. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!