Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica-Kutya barátság? Összeszok...

Cica-Kutya barátság? Összeszoknak? Sürgős!

Figyelt kérdés
Máltai selyemkutya 6éves, nagy macska ellenes! Hazavittem egy kiscicát és hetek óta odáig jutottam, hogy megtudom neki mutatni tenyérből (mert a cica így nem tud elbújni, de az elmúlt két alkalommal majdnem megharapta a cicát, pedig az nem csinált semmit!A kutya szaglászta, majdnem nyalogatta is a fülét, aztán kapott egyet!Nem az én kutyám,barátoméknál lakunk,de hallgat rám a kutya..de mikor meglátja és fut na akkor senkire nem hallgat.nem fogom megsimogatni,mikor rosszat csinál.jól megszidtam,és igy is éreztem hogy ez rossz..ő is tudja mert utána hiába hivtam oda,nem jött.elfordult és odébb ment kb inkább odébbmegy mert tudja,hogy rosszat fog csinálni nem bírja ki... De bezzeg ilyenkor ha leteszem és játszik a csivavával a macsek,már jön is vissza a dög és már ugrik is rá...nem merem kipróbálni hogy hagyom mi lesz a vége,lehet megszagolja csak és ha nem fut már nem is érdekli,de ha nem,az a macskám életébe kerülhet... Tegnap találkoztak össze éppen megint, és hát nem volt eredményes... Ez kint történik, mivel a szerencsétlen cicám a kutyák miatt nem tud kimenni! A csivava játszik vele, sőt a macskám gyepálja el.. de a máltai...megszagoltattam vele kézből, meg is nyalogatta, aztán odébbállt! Gondoltam nem lesz baj...Hát mikor leraktam és a csivavával játszott na akkor a máltainak is sűrgősen oda kellett mennie, hiába kiabáltam rá, semmi...Megszagolta a macska csak feküdt a fűbe, nézték egymást, aztán a kutya megint kapott felé, rászóltam és kicsit visszahúztam..megint nézték egymást, a kutya megint kapott, de ekkor már elég közel is volt, a macska eléggé hátrahúzódott és fújt egyett... na akkor bedühödtem, hát nem igaz, hogy lehet ilyen idióta kutyát nevelni, nem ért a szép szóból? megragadtam a grabancát, kapott az orrára meg a valagára és elindítottam befele irányba és mondtam neki, hogy befele! Be is ment! De ez nem maradhat így...Meg kell, hogy szokják egymást..A kutya marad, mert nem az enyém, nem az én házam, ezt nem én döntöm el..és a macskám is marad, ez meg az én döntésem és kész! Nem fogom másnak adni egy kis nehézség miatt, mikor így is az utcáról szedtem össze! Teljesen belebolondulok már, de ez van...remeg a szája és kap felé..konkrétan a fejét akarja bekapni. :( én ezt már nem bírom idegekkel.. nincs több ötlet...az állatorvos minden létező ötletet felsorolt és pofára esett amikor közöltem, hogy egyik sem vált be! Próbáltam ketrecbe...egyszer a macska egyszer a kutya..mikor a macska van bent a kutya szétszedi a hordozót, mikor a kutya akkor a macska leszarja, csak a kutya szenved ott bent! Próbáltam összepusziztatni őket, mondom, az lett a vége hogy a kutya harapni akart! Próbáltam egy helyiségben, a macska elbújt és fújt, a kutya meg csak morog és ugat!

2013. aug. 6. 07:26
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Kutyát az oldalára fekteted, macskát elé tartod. Ha nyúlni akar utánna visszanyomod a földre. A macskát mellette tertod, míg a kutya meg nem nyugszik. Ekkor elengeded a macskát, kutya mág mindíg az oldalán a földön. Legyen a kutyán nyakörv, póráz. Amikor a macskát elengedted, és a kutya nyugodtan fekszik, nem vergődik, hogy fel akar állni, akkor felengeded. Ha a macska után akar menni, visszarántod pórázból, és ismátled ezt mindaddig, amíg rád nem figyel a macska helyett. HA rádfigyelt, jutalmazd meg, dícsérd. A végén vidd ki a kutyát a szobából, játsz vele, pár óra mulva ismételd ezt meg. Eddig amit tettél az szerintem inkább hergelés volt, mint nevelés, hiszen bújócskáztattad a cicát, különzártad őket úgy, hogy a kutyát tovább idegesítse az, hogy a ketrecből nem tudja kiszedni a macskát. A kutya meg kell tanulja, hogyan viselkedhet a macskával.
2013. aug. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oldalára fektetem??? Meglátja a macskát és már sehova sem fektetem! Nem bújócskáztattam, velünk lakik külön részben, csak az udvarra nem mehet ki! Nem ismered nem látod a kutyát, nemhogy lefektetni de lefogni is alig lehet! a szomszéd kacsáit is megette mikor betipegtek az udvarba! Ez egy idióta...
2013. aug. 6. 08:25
 3/9 A kérdező kommentje:
de azért megpróbálom köszönöm...bár kétlem hogy le lehet fektetni vagy fogni! igen biztos vicces hogy egy kis s...dugasz kutyát nem tudok lefogni, de van ám 7-8 kiló és mikor megindul a duplájára szorzódik...
2013. aug. 6. 08:27
 4/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Épp ezen gondolkoztam, hogy te mekkora lehetsz ha egy 7-8 kilós kutyát nem tudsz a földön tartani. Ha nem megy, kérj segítséget. Én alapvetően bennetek/benned látom a hibát, mivel senki nem tudja korlátozni azt a pár kiló szőrpamacsot. Ameddig erre képtelenek vagytok, nem létezik megoldás (szerintem). Először a kutyát kellene fegyelemre nevelni, de nem azzal, hogy ölbe kapod, meg vergődik és elengeded. HA egy városban laknánk szívesen megmutatnám hogyan kell egy ekkora fenevadat földre tenni:))

Ha ennyire nem megy nektek, akkor először próbáld csak a kutyát oldalra fektetni úgy, hogy nincs semmi inger, ami izgatnná. 2 dolog fontos:

1- ha a földre tetted, semmi esetben sem engedheted fel addig míg meg nem nyugszik, azt abból látod, hogy elengedi magát, te elenegeded a kutyát és ott marad, míg te fel nem engeded

2- HA a kutya mikor elengeded a szorításból felugrik, azonnal visszarakod. Ha elengeded és feláll ő nyert, rontottál a helyzeten.

Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább fordulj szakemberhez. Alapvetően nem egy nehéz feladat összeszoktatni egy kutyát és egy macskát...de a ti esetetekben alapvető engedelmességi problámák vannak a kutyával.

2013. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én ezt nagyon jól tudom, de nem az én kutyám, nekünk mindig okos kutyáink voltak! És ha 6-7évesen ilyen gyökér, mit csináljak vele?? Amúgy nagyon okos, mindent megcsinál, odahívom jön, leül ha kérem, mindent tud, de mikor kint van és olyat lát ami őt érdekli akkor semmi! Szerintem puskával lőhetném se fordulna meg! A fülét se rezdíti. Valami kutya riasztón gondolkodom! Szakember nem jön ki házhoz, és mint mondtam nem az enyém, nem vihetem el kutyasuliba oktatásra! Amúgy a fajtájára jellemző a patkányfogó..nem kell csodálkozni semmin!
2013. aug. 6. 09:08
 6/9 anonim ***** válasza:

De ha nem tudod lefektetni, nem hallgat rád kellően és bocsi de ez a kifogásod, hogy nem a te kutyád... ÉS még tudod is, hogy macska ellenes.. akkor talán nem kéne csóri macskát ott tartanod... Te hiába szidod meg, ha a gazdái le se sz@rják ezt.

Ülj le a kutya gazdájával és beszéljétek meg, hogy a kutya baromira neveletlen és kezdeni kéne vele valamit...

2013. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy de, kell csodálkozni! Nekem törpe snacim van és ő is patkányfogó. Sőt, nem is lett neki tanítva, de az egeret, patkányt, galambot is megfogja. De elismer engem, mint vezetőt és hallgat rám.

Az csak a tréning része, hogy leül neked stb. Le kell vezetni az energiáját minden nap annak a kutyának, nyugodtnak kell lennie akkor is, ha cica van, ha nincs cica. Ez nem tréning, ez pszichológia.

2013. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Marha konnyen vagy sajat kutyad..az en kutyaim okosak voltak..a gazdit nem erdekli a macska..es mit hittem mikor idehoztam? Igen gondoltam megszokja de nem megy de semmi baj mert talaltam egy szakembert aki kijon hazhoz...
2013. aug. 6. 22:33
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem érted meg, hogy a gazdát nem érdekli a macska!? Itt senkinek semmire nincs ideje, egyedül én vagyok aki foglalkozik itt bármivel is! És nekem fontos a macskám, ugyhogy gondoltam megoldom egyedül, mivel senki nem segít, de egykis tanács jól jött volna,mert nem bírok egyedül! nem az volt a kérdés hogy megmond kinek a háza és mit csináltam rosszul.elmondtam hogy nem az én házam nem az én kutyám, hogy megértsétek miért fordulok ide segítségért! A macskát meg befogadtam az utcáról, szegény "csórikámnak" ahogy te nevezted, király élete van itt! Nem tudok a gazdával beszélni mégegyszer is elmondom, mert nem érdekli, én hoztam ide oldjam meg! Hát próbálkozok, de ez nem segítség hogy közlöd hogy nem az én házam nem az én kutyám és agyat nem tudsz osztani! Köszi amúgy sem kell, nehogy neked még kevesebb legyen!! Ezek a tények, ezek nem változtathatóak, így kell a segítség hogy marad minden, nem úgy hogy azon ugrálsz hogy kinek a háza és kinek a kutyája.Ezt csak azért írtam hogy felfogja mindenki, hogy ezen nem tudok változtatni, és így mit lehet tenni?!! ez volt a kérdés!köszi!
2013. aug. 7. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!