Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tippek, hogy ne legyen büdös...

Tippek, hogy ne legyen büdös a cica alma, és amiatt?

Figyelt kérdés
Naponta ki van tisztítva, mégis érezni a szobában, ahol van az alom, a szagot. Ivartalanított 2 éves kandúr.
2013. aug. 6. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél zárt alomtálat. És illatosított almot.
2013. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Zárt alomtálat azért nem merek, mert abban jobban benne marad a szag. :S
2013. aug. 6. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem zárt alomtálam van, napi 2x takarítás, és lehet állateledel boltokban kapni alomszagtalanító port amit rászórsz.
2013. aug. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Több fajta alom van. Vannak illatosítottak, összeállók, amikből azonnal ki lehet venni a csomós alomdarabot, stb. Bármilyen tálad és almod van, mindegyik napi kezelést igényel.
2013. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi nyitott alomtálcát használunk, jó minőségű csomósodó alommal (drága volt, de háromszor tovább bírja, mint a többi) és egyáltalán nem büdös. Olyan szaga van, mint a friss alomnak.

Keress más márkájú almot vagy típusút!

2013. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Winston 1000 ft-os csomósodó almunk van, nem rossz, bár a pisit nehezebb megtalálni benne. arra gondoltam, hogy a nagy meleg miatt lehet-e hamarabb büdösödés...?

Majd kipróbálunk valami más almot is, csak kicsit félek mindig az újtól hogy mennyire fogja elfogadni a cica. :)

Amúgy nyitott alomtálca van és akkor takarítjuk mikor végzi a dolgát.

2013. aug. 7. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor kell igazán aggódnod, ha más típusú almot használsz. Például bentonitosról állsz át kristályosra.

A legtöbbnek hasonló a szaga.

Ha egész eddig ezt használtátok és nem volt vele baj, akkor lehet, hogy a meleg teszi. Egyébként tényleg az alomcserét tudom ajánlani.

A cicám 2-3 hónapja van nálam, már a 4. féle almot használjuk, eddig gond nélkül váltott. Ez most bejövős nekünk (Tigerino).

Először a Müller sajátmárkásat használtuk, a drágábbik, apró szemcséset (a párom mindenképpen homokjellegűt akar a macskának). Azzal az volt mindig a baj, hogy a pisi könnyen szétesett, főleg, ha friss volt és az alomban maradt pici darabok bebüdösödtek. A mostaniban levő csomók olyanok, mint a beton.

2013. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy ebben is így szétesnek a pisik, és az büdösödik be :S Főleg ebben a melegben.
2013. aug. 8. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!