Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a picikkel?...

Miért csinálja ezt a picikkel? Annyira sajnálom őket.

Figyelt kérdés

Van 3 db kölyök cicánk 5 hónaposak.Anyjuk is velünk van.2 hónapos korugik a kölykök szoptak,de az anyjuk leszoktatta őket.Volt egy negyedik testvérük,de az eltűnt.Az anyjuk már legalább 2 hete folyamatosan veri őket.De a kölykök semmit sem csinálnak.A papám azt mondja ki akarja őket tagadni,hogy ne menjenek utána.Nemrég a nagy macskának megmondtam hogy "Csupika,ha mégegyszer megvered őket akkor te is kapsz" és most hízeleg nekem.Sajnos most nem tudom mivan,mert bekellettjönnünk Pestre.Szerintetek mi lesz,az anya macska lefog rólla szokni h a kölykeit veri?És megbékél?Miért verheti őket?

11/l


2009. okt. 26. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi baj, ez minden macskánál és állatnál így megy. Azért veri őket, mert még szopni akarnak a kicsik, holott már képesek önállóan enni. Ezzel önállóságra neveli őket, így lesznek a macskák jó vadászok, életrevalóak. Ne félj, nem bántja annyira a kicsiket, hogy bajuk legyen :) Az ösztöne, hogy így óvja meg őket attól, hogy ne tudjanak önállóan étkezni stb.
2009. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor van ilyen amikor már egyáltalán nincs teje az anyacicának a kölykök meg lógnának rajta ettől függetlenül is.
2009. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kiscicák már nem szeretnének szopizni.Már vizet,néha pedig tejet kapnak.Már kinőttek a szopizásból.
2009. okt. 26. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak simán még anyuci babusgatására vágynak, ne félj, ha kicsit nagyobbak lesznek, akkor az anyacica sem fenyegeti majd őket :) Nem kell félned egyáltalán, ez tényleg így szokott lenni :)
2009. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem én is.Köszi a gyors választ.
2009. okt. 26. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ivartalaníttassátok ki az anyacicát, és majd a kölyköket is. Nálunk is hasonló volt a szitu, aztán fordult a kocka, és a kölyök (csak egy született) Folyamatosan verte az annyát, aztán el is kergette, de aztán meglett. és aztán kivartalanítattuk az anyát, és a kölykét is, és azóta szép az élet...


12/L

2009. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, lécci ne pontozzatok le nem vagyok jó fogalmazó
2009. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos cicákat már nem kell annyira nagyon félteni. meg tudják védeni magukat. Amúgy előbb utóbb abbahaggya.
2009. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az állat okos, a saját kicsinyeit nem sebzi meg, végzetesen meg föleg nem, ha már fölnevelte. Ez a macskák életének a rendje, meg kell tanulniuk egy idö után, hogy az anyuci már nem anyuci, hanem egy másik egyed, aki a kölykei tudtára akarja adni, hogy kezdjenek önnálló életet élni önélküle. Öt pedig tisztelni kell ez után, nem pedig szeretni. Nem kell beleavatkozni, majd túljut mindegyik kismacska ezen a meccsen.
2010. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha elzavarja őket. Ivarérett és ivaros macskák nem mindig boldogok együtt, és nem érdekli őket, hogy valaki rokon-e vagy sem. Előfordulhat, hogy végképp elkergeti a kölyköket. Ki kéne őket ivartalaníttatni, egyrészt, hogy ne hogy elkergessék egymást a háztól, másrészt, hogy a kölykök ne csinálják fel az anyjukat, és egymást.
2010. márc. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!