Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szeretnék egy cicát....

Nagyon szeretnék egy cicát. Tarthatok így macskát?

Figyelt kérdés

Alacsony a neutrofil számom a vérképemben (hajlamosabb vagyok a fertőzésekre, betegségekre).

Tenyésztőtől vennénk egy cicát. Lakásban tartanám. Nem "kijárós" cica lenne.

Nem kaphatok el tőle semmit? Pl: toxoplazmózis, férgek


2013. aug. 8. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

férgeket, ha rendszeresen féregtelenítve van nem kaphatsz el.

A toxoplasma fertőzése lehet a cicusnak, amit az anyjától kapott el, tünete nincs, de a higiéniai szabályokat betartva ezzel sem lehet gond szerintem. Fontos a folyamatos állatorvosi ellenőrzés és a megfelelő vakcinázás!



Szerintem biztos helyről nyugodtan vegyél magadhoz egy cicát! Sok örömöt hozzá!

2013. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

figyelj ha megfelelően ápolod akkor nem

venni kell nyakorvet neki bolhák ellen, minden ilyesmi betegséget ki lehet küszöbölni egyébként meg ha kiskorban veszitek és bent tartjátok nagyon kevés az esélye, hogy valami ilyesmit elkapjon

2013. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat.
2013. aug. 8. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lakáscica lesz,és elismert tenyésztőtől veszed,semmi bajod nem lehet!! :)
2013. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A toxoplazma fertőzésről annyit, hogy nagyobb eséllyel kapod el, ha nem mosod el rendesen a gyümölcsöket, zöldségeket és nem mosol rendesen kezet, miután nyers hússal foglalkoztál. Az is elég, ha megkóstolod, mennyire sós a fasírt!

A szobacicákat nem kell félteni.

2013. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!