Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek lehetne újrahaszná...

Szerintetek lehetne újrahasználni? (részlet lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja vettünk egy brit kék cicát Ganját (Gandzsa), aki hozzánőtt szívűnkhöz, de sajnos három hét után meghalt szegényke. A szaporító hibája volt, túl korán adta és nem adott infót (én is utánanéztem - utólag. :( Emiatt ne engem hibáztassatok). A szaporító persze nem veszi fel a telefont, megemlítem cegléd környékén található csakhogy vigyázzatok ;) és 20 e. forintért adta a cicát... Most viszont találtunk egy 100 %-osan biztos tenyésztőt aki törzskönyvel oltva, féregtelenítve adja a cicókat 60 ezer forintért és megtaláltam az a cicát aki emlékeztet Ganjára, de mégse ugyanolyan színű - lila. :)

Most rátérek a kérdésre: Használhatja-e ez a cica Ganja régi cuccait (etetőtál, szállítóbox, alomtálca), ha domestossal fertőtlenítettük őket? És mivel benti cica lesz hamarosan még érkezése előtt az egész házat kifogjuk fertőtleníteni, mert az orvos szerint Ganjának valamilyen fertőző betegsége volt. Gyors válaszokat köszönöm. És bocsi, hogy három oldalas szöveget írtam. :D


2009. okt. 26. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy használhatja-e, de én a helyedben feljelentést tennék a rendőrségen, ugyanis 20 e ft fölött ez már bűncselekmény (Btk- csalás- mást távedésbe ejt, vagy tévedésbe tart, és ezzel kárt okoz!) Érdemes egy figyelmeztető sms-t küldeni, szerintem vissza fogja fizetni a pénzt!
2009. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem az előző cicához :(

Többször is fertőtlenítsétek ki domestosszal, de a játékait ne, mert azt rágcsálta, és kaparófát is (szerintem) vehetnétek ujjat, de alomtálca, etetőtál, szállítóbox az marathat.

2009. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :] Feljelentésem mér gondolkodtam... lehet, hogy meg is próbáljuk.


A játékait a sírjára tettük, hátha szüksége van rájuk... (:

2009. okt. 26. 20:48
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fertőző betegsége volt? FIP (fertőző hashártya gyulladás)? Mert ha igen, akkor most még kb. 3-4 hónapig ne hozz másik cicát, mert az egész lakást (a szőnyeget, a bútorok huzatait és így tovább) nem fogod tudni fertőtleníteni. Én utána is csak fullra oltottan hoznám el a kicsit, biztos, ami biztos alapon.
2009. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pont 10 napja halt meg de az új cica szűrt szülőktől származik. + fel fogunk mosni mégegyszer és magam fogok minden tárgyat fertőtleníteni aminek Ganjához akár egyszer is köze volt.
2009. okt. 26. 22:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
fertőtlenítsd a szőnyeget, a sarkokat, minden kicsi rést fertőtleníts ki. és húzd el a bútorokat is, mert oda is bemehetett.
2009. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg gondosan fertőtlenítesz mindent nem lehet baj. Sok szerencsét az új cicushoz! A feljelentésen feleslegesen gondolkozol, nem fognak semmit tenni. Az APEH-el jobban belehetne fürdetni ha lenne bizonyítékod.
2009. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a 60 ezer is gyanús de ti tudjátok.


Alaposan fertőtlenítsetek utána mindent, én az etetőket nem használnám újra.

2009. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

10 nap? Az nagyon kevés hidd el! Fertőzőbetegségben elhunyt macska után hónapban mérhető az idő, amit várni szoktak, nem napban. Nem fogsz tudni mindent fertőtleníteni, ahol járt, amivel érintkezett, amire rákenődhetett a nyála stb. Mondjuk ledomestoszozod a fotel kárpitját is?


Az, hogy szűrt a macska nem azt jelenti, hogy nem szed össze semmit, hanem azt, hogy garantálják, hogy mikor átveszed nem hordozója semmi ilyen betegségnek. Ha viszont te berakod egy corona pozitív macska mellé, vagy fertőzésben elhunyt macska helyére viszed, ráadásul jó hamar, akkor ugyanúgy összeszedheti. Ráadásul ha fullra be is oltatod, a kombinált mellé, akkor is összeszedheti, mert pont erre a 2-3 csúnya fertőzésre nem is száz százalék az oltás.


Másik. 10 napja halt meg a macskád. Gondold jól meg, hogy ilyen hamar viszel-e helyette. Főleg egy olyat, ami úgy néz ki mint ő. Én már jártam így, úgy éreztem, hogy nekem minél előbb kell egy macska, hogy könnyebb legyen, erre mikor ott volt, csak még jobban bőgtem, mert még inkább tudatosult bennem, hogy az én kis drágám már nincs és nem is tudtam úgy viszonyulni szegény újhoz.

Idő kellhet, hogy feldolgozd.

2009. dec. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! És ha két hónapja halt meg, ledomestoszotunk minden felületet, meg azokat is, ahol nem járt. (fotel, asztalok, stb.)
2009. dec. 6. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!