Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit eszik egy kis cica?

Mennyit eszik egy kis cica?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején.Èn vàrosi vagyok,most itt nyaralunk anyósoméknàl vidéken.Meg mondom öszintén nem nagyon szererem a cicàkat igy hàt nem nagyon értek a gondozàsukhoz.1 hete talàltam egy nagyon pici cicàt nagyon vèkonyka volt szinte csak csont és volt egy csúnya harapàs az oldalàn.Megsajnàltam ugyhogy elvittem anyósomékhoz,a seb màra teljesen begyógyult és a cica is elég sohat nött 1hét alatt a pocakja pedig ojan mint egy hordó(de szó szerint nagyon pufi lett).Na màr most pont ez érdekelne ma pl. vettem neki sonkàt 10dkg elment egy nap alatt plusz még 2kukorica.Tegnap a fiam bébiételét adtam neki és simàn benyomja a 280.asat. igaz a tejet nem nagyon issza.Normàlis hogy ennyit eszik?
2013. aug. 13. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
ne etesd túl,ő amit elé raksz mindent megeszik,a te felelősséged hogy mennyit adsz neki
2013. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tejet nem is szabad neki adni,mivel abba van laktóz..
2013. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzàtennék hogy miutàn evett szundit picit utàna pedig nagyon aktiv sokat jàtszik de annyira hihetetlen hova fér el az a sok kaja:)
2013. aug. 13. 20:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem is adok neki folyton amikor éhes odajön az ajtohoz és nyàvog és olyankor ugy eszik mintha egész nap nem evett volna.
2013. aug. 13. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy kiscica sokszor eszik keveset.Adj neki naponta 3-4 alkalommal.
2013. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macska ragadozó, arra van ráállva a szervezete, hogy ha zsákmányhoz jut, akkor egyen, ami belefér, hogy kitartson akkor is, ha egy darabig nem tud újabb zsákmányt elejteni. Ha öt deka sonkát adsz neki, annyit eszik, ha harmincat, akkor meg annyit. Ennek egyébként én is akkor néztem csak utána, amikor a kétéves macskám helyből bepuszilt három nagy szelet rántott csirkemellet. El nem tudom képzelni, hová tűnt el benne! :)
2013. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy macskatáp zacsiján ez áll:

1-2 hónapos: 30 g

2-3 hónapos: 50 g

Ha csak száraztáp, és ez is inkább még a Babycat kategória, és a száraztápok elég táplálóak tudnak lenni.


Bébiételt is lehet adni a macskának, ha abban nincs hagyma és olyan dolog, ami egyébként rossz a cicának.

A tehéntej nem jó nekik, nem elég tápláló, nem is beszélve arról, hogy valószínűleg bolti tej.

[link]

Ez egy gyorstalpaló ilyen helyzetekre.

2013. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!