Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Hogy tudom átszoktatni a macskámat a tejről a vízre?

Nem szeretném megszakítani a tejet sem csak a vizet egyáltalán nem issza még! 2 hete lett elválasztva az anyjától,cica konzervet kap de mellette a házi kosztot is megeszi (kenyér kivételével)!



2013. aug. 15. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáltad már úgy, hogy cicatejet egyre jobban felhígítod vízzel?

Lehet kapni kis dobozos cicatejet, csökkentett laktóztartalommal.

Ha kap konzervet, hígítsd fel a szószt egy kis meleg vízzel, hátha kilefetyeli. (Én mindig így adok nedves tápot a cicámnak.)

2013. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Ezt megpróbálom,felhígítom neki vízzel hátha szerencsével járok!

A vízzel csak játszik nem iszik bele!

Üdv.

2013. aug. 15. 19:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy időre vedd el a tejet! Hidd el, ha szomjas inni fog! Ha adsz neki konzervet abban sok víz van kb 70-80%-a víz, nem is szomjas annyira, szerintem a tejet is azért issza mert finom! Legalábbis az enyémen ezt vettem észre! Legutóbb nagyon beteg volt, hasmenése volt és hányt,de minden kijött belőle, ugyhogy csak rizst, száraztápot és vizet adhattam neki! ELőször nem találta a vizet (esküszöm, szerintem azt hiszi üres a tányér, merthogy átlátszó), de megmutattam neki és úgy ivott mintha egy hete nem kapott volna folyadékot! Ha már megszokta a vizet, akkor adhatod a tejet, amikor akarod! Gondolom vagy este vagy reggel szeretnéd és kifújt! Nekem is állandó "kellék" a tej, én is megakarom szüntetni, mert enyém is kevés vizet iszik, de azt mondják, a macska nem iszik sokat és pontosan tudja ő magának adagolni!Na mindegy, annyi fajta kaját kap, nem hiszem hogy szét kéne hízlalnom, ugyhogy mivel már nem kicsi, reggelente fog kapni tejet és annyi! Én így fogom "leszoktatni".Vagy csak egyszerűen öntsd ki abban a napszakban amikor akarod adni neki és ne adj neki többet. ha kiitta még a tányért is vedd el, mert még ott fog nyervogni! Ha látod hogy keresi mutasd meg neki a vizet és hagyd majd ő iszik ha kell! Másnap ugyanakkor adhatsz neki tejet, örülni fog neki gondolom, és így szép lassan megszokja hogy csak akkor van tej és kész!
2013. aug. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!