Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányt a cicám fehér...

Miért hányt a cicám fehér folyadékot, mintha nyál lenne?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 10:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És étvágytalan is.
2009. okt. 30. 10:59
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha biztosan tudod, hogy nem evett olyan dolgot, pl. szobanövény levele, rossz kaja, stb. és nincs rosszul, nem elesett, más tünetet nem látsz rajta, akkor nem biztos, hogy gond, a miénk is csinálta, amikor pl. füvet rágcsált vagy hirtelen bekajált, és van hogy csak habos nyál jön (már bocs:), a cicák sokszor hánynak.

Ha viszont furán viselkedik, nyugtalan vagy rosszul is van, akkor orvos kéne, mert lehet mérgezés is. Írj majd, hogy mi lett.

2009. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szia, kiengedtem egy kicsit levegőzni, és most látom hogy oda is hányt, de abban már van egy szobanövénynek a levele is, bár én úgy tudom hogy az nem mérgező, mostmár felélénkült, de nem evett, még mindig. Nagyon sovány alkat, és mindig idegesít hogy nem e féregtől, de rendszeren féreghajtózom kicsi kora óta, 3 havonta, és még sose találkoztam féreggel a székletében, és a hasa se megy soha. Amúgy 6 hónapos, de olyan kis esetlen, a hasa is beesett, az oltásai is rendben vannak pedig.
2009. okt. 30. 11:38
 4/13 A kérdező kommentje:
A mérgezésnek mik lehetnek a tünetei, mert most már kimegy csavarogni, és nem tudom hogy a szomszédok használnak e valahol patkány mérget, mi biztos hogy nem.
2009. okt. 30. 11:41
 5/13 anonim ***** válasza:
"A mérgezés tünetei: nyálzás, hányás, remegés, görcsök, bágyadtság, imbolygó járás." Ezt egy cicás oldalról másoltam Neked. Figyeld őt és ha látsz valami ilyet, vidd orvoshoz! (Amúgy az, hogy sovány, alkat kérdése is, ha ellátod rendesen ahogy írtad, meg látta már doki, lehet, hogy ő csak ilyen fajta cica, a mienk se volt soha husis, pedig eszméletlen sokat evett:)
2009. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A cicák, ahogy tisztálkodnak, ugye végignyalogatják magukat. Emiatt lenyelik a szőrüket, és természetes folyamatként azt időnként kidobja a gyomruk. Ezért esznek füvet, az segíti a gyomrukat abban, hogy ezt kitisztítsa, azzal együtt könnyebben kijön a lenyelt szőr. (Kis gumókká alakul odabent, és így tudja kiadni.) Persze figyelj, hogy nem mérgezés-e, de ez, amikor nyálat hány ki (bocs) természetes folyamat, és rendszeres. Lakásban tartott cicáknak ezért szoktak füvet ültetni műanyag pohárba, vagy vizipálmát vesznek, mert az gyorsan nő, és a cica ezeket tudja rágcsálni. Sok örömöt (meglesz!!), és sok sikert!
2009. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a baj, hogy azóta nem evett, tegnap 3x hányt, és az elsőben láttam a fikuszunk levelének maradványait, annak utána néztem, és elvileg mérgező.

Ma már nem hányt, de nem evett, meg nem ivott még mindig, fecskendővel itattam vele kamilla teát. Játszani, ma már játszik a kutyával, nem úgy mint tegnap, jobb a kedve 2 nagy alvás között, de remélem az étvágya is visszajön.

remélem rendbe jön végre...

2009. okt. 31. 13:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és szoktam neki adni szőroldó falatkát, Whiskast.
2009. okt. 31. 13:23
 9/13 A kérdező kommentje:
Mérgezésnek több tünete nem jelentkezett, a hányáson kívül.
2009. okt. 31. 13:24
 10/13 anonim válasza:
Azért olyannal is beszélj, akinek kerti cicája van. Nekem szobacicáim voltak, beszéltem sok más cicatartóval, de annak veszélyeivel, hogy össze-vissza mászkál, bolha, kullancs - na és mérgezés, ilyenekről annyit nem tudok. De ahogy leírtad jobban van a macs, ennek örülök! Próbáld rávenni az ivásra egyelőre, aztán ha így halad mint eddig, szerintem lassan rendbejön. Kajálni úgyis később fog. Sok sikert, szurkolok Nektek!
2009. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!