Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 5 éves ivartalanított...

Csipi1984 kérdése:

Van egy 5 éves ivartalanított nöstény cicám. És van két újszülött kiscica, akiket be kéne fogadni, de nem tudom, hogy a cicám hogy reagálna. Elötörhetnek az anyai ösztönök, vagy bántaná a kicsiket. Találkozott már valaki hasonló szituációval?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3 éves lányom van. Amikor volt nálunk 2 apró cica, először nem érdekelte, aztán a fiút úgy ahogy elfogadta, de csak mosdatta és játszott vele. A lányt nem fogadta el.


Szerintem nem fognak előtörni az anyai ösztönök, de ez csak az én tapasztalatom.

2013. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kinti cicám van: Az egyik 9 a másik 7 éves. Mindkét cica nőstény és ivartalanított. Anya és lánya, tehát jó kapcsolat van köztük. Hoztunk egy kis maine coon lányt, és a 9 éves úgy ahogy elfogatta, de csak azért mert jutalomfalatot kapott mikor nem fújt a közelébe. A 7 éves tojt a jutalomfalatra és ki nem állhatta az új cicát. Ez kb. 1,5 éve volt. Azóta ők kinti cicák, és hoztunk még 3 maine coon-t. Jól megvan mindenki a maga környezetébe. :)
2013. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyai ösztönök aligha törnének ki rajta, lévén hogy ivartalanított, így a hormonok nem befolyásolják a viselkedését. Viszont minden cica természete más, és kiszámíthatatlan a reakciója, ahogy az embereké is. Az viszont biztos, hogy a nőstény macskáknál gyakrabb a féltékenység, mint a kandúroknál.


(Az én cicám is nőstény, és kikaparná a szemét is a másik macskának. A szüleim cicáival enyhén szólva sem barátkozik. Itthon egyedüli cicus, és nagyon kiegyensúlyozott.)

2013. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!