Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnék vad cicákat befogni?

Hogy tudnék vad cicákat befogni?

Figyelt kérdés
Még kicsik és nagyon vadak, menhelyre szeretném őket vinni, mert így nem sok jövőjük van! (köcsög szomszédok)Most csináltam egy csapóajtós dobozt, beletettem a kaját, most várok h szokják! Belemennek ugye? Van még vmi ötletetek? És a mamacicára? Mert ha vadon marad jövőre újabb árvák lesznek!!!! Köszi előre is az ötleteket!
2008. júl. 1. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az anyacica is vad? Azzal annyit tudsz csinálni, ha köcsögök a gazdák, hogy íratsz a dokiva fog gátlót macskák részére, ez kb 800 ft, és három hónapra elég. Egy héten egy szemet adsz neki, én egy darabka májasba szoktam rejteni. Csak ehhez is az kell,hogy valahogy oda bírd szoktatni magadhoz. Kiscicáknál jó ötlet a csapóajtós doboz, leginkább kajával tudod odaszoktatni, sonka vagy kolbász ilyesmi.
2008. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az anya is vad.
2008. júl. 1. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hali! Az ilyen jellegű szomszédok mindenhol ott vannak?! Nem mennék bele OFF-ba, de tudnék mesélni...


Vad cicát szoktatni csak nagy-nagy türelemmel lehet, több hétbe is beletellhet. Legnagyobb sikereket pár jó falattal érhetsz el, úgy, hogy kiteszed és megvárod, amíg oda merészkedik. Kezdetekben inkább tegyél úgy, mintha észre sem vennéd, hogy ott van. Egy hét után már megszólíthatod, majd minden nap közelebb mehetsz egy lépéssel, közben folyamatosan beszélj hozzájuk! Azon veszed észre, hogy egy idő után a kezedből esznek majd, de a hirtelen mozdulatokkal ezután is vigyázni kell! Mindvégig barátságos hangon társalogj velük, mert a cicák okosak és a hangodból meghallják, hogy jó szándék vezérel! Attól, hogy csapdával megfogod, tuti, hogy nem lesznek barátságosak veled, ráadásul mindet biztosan nem tudod befogni így! És nem is humánus megoldás...


A FG tabletta a mamának jó megoldás lehet, bár számolni kell némi mellékhatással. A felnőtt állattal a szelidítés terén, lehet, nehezebb dolgod lesz, főleg ha kicsi kora óta bántják!


Viszont én nem javaslom a menhelyet, mert néhol jelentős túlnépesedés lehet; olyat is hallottam, hogy a "felesleget" elaltatták, ezt nyilván nem akarhatod, mindenképpen járj utána a körülményeknek! A legjobb megoldás, ha mindjárt gazdát találsz nekik, bár tudom, ez nem könnyű feladat!

Viszont egy bejelentés a szomszédokról, egy állatvédő szervezetnek (némi bizonyítékkal körítve) csodákat művelhet, de az is lehet, hogy ettől méginkább vérszemet kapnak. A helyzetet ismerve neked kell döntened!


Üdv: Tomi

2008. júl. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
vad cicákat? utcasarkon!
2009. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!