Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim minden reggel...

A macskáim minden reggel isznak a kakaómból. Lehet bajuk?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a csoki, kávé meg ilyenek nem tesznek nekik jót. Meg sokan azt mondják, hogy a tehéntej sem (Bár ezek a bolti tejeknek annyi közük van a tehénhez, mint nekem.)

A szitu az, hogy minden reggel mikor meghallják a kanál csörömpölését és rohannak hozzám, nyávognak, másznak fel rám. Addig nem nyugszanak meg, amíg nem kapnak 2-3 teáskanállal a kakaómból.

Ez a mennyiség szerintetek káros, vagy még belefér?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2013. aug. 25. 09:17
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
igen a csokitól feldobják a bakkancsot
2013. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, emberek. Egy normálisan oltott, etetett macska nem terjeszt semmit. Az enyém pl. pofátlanul beleiszik a vizembe éjjel. Hiába rakok rá valamit, akkor is megoldja. Nem örülök neki, de semmi bajom tőle...


Az meg hülyeség, hogy ami az embernek jó, az a macskának meg a kutyának is... Ezt a sok hülyeséget olvassátok valahol, vagy egy elkezdi, és kántáljátok utána?...


Az embernek jó a csoki, chips, pálinka, mégsem adjuk az állatunknak. Kérdező, tiltólistán van a kakaó, meg jobb helyeken a tej is, ne adjál nekik, mert bajuk lesz. Ez körülbelül egyenlő az allergiával. Ha nekünk nem hiszel, kérdezd meg róla az állatorvosod.

2013. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
20%
attól függ a macskád házi macska vagy pl.perzsa? mert a házi macskáknak nem hinném hogy káros pár a fajtiszta macskáknak lehet hogy lehet bajuk bár azt sem hiszem mert nekem perzsa macskám van és 1-2 kanállal én is szoktam rakni a tányérjába! és semmi baja. a mamámnak sok házi macskája van és szokott nekik tejet adni. bár ő egy kicsi vizet is ad hozzá!
2013. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tej: sok cica (és kutya) emésztőrendszere nem termel elegendő mennyiséget abból az enzimből, amely a tejcukor, a laktóz lebontásához szükséges. Laktózmentes tej illetve savanyított tejtermékek (pl. kefír, joghurt) azonban bátran adhatók."


"Tejtermékek: az emberhez hasonlóan egyedül a szoptatás alatt tudják megemészteni a kiscicák a tejet, onnantól kezdve nem, nincs meg a megfelelő enzimük hozzá, megterheli az emésztést. Hasmenés és ételallergia is kialakulhat. Tünete a vakarózás."


"Édességek: elhízás, fogak megbetegedése, sőt akár cukorbetegség is lehet az édességfogyasztás következménye."


"Csokoládé: nagyon veszélyes, bár a legtöbb macska meg sem eszi. Theobromine-t tartalmaz, ez mérgező rájuk nézve. A legrizikósabb az étcsokoládé. Tünetek: görcsök, szívdobogás, akár halál is.


Cukorkák, édességek, édesítőszeres finomságok: a túl sok cukor elhízáshoz, cukorbetegséghez vezethet. A xylithollal édesített dolgok leviszik a vércukorszintet, károsítják a májat.

Tünetek: hányás, letargia, koordinációs gondok."


Miről is beszélünk? A Mekit is mindenki nagyon szereti, de ha mindennap ott eszel, egy idő után megbetegszel. Nem egészséges, ahogy a tej, csoki, kakaó sem a macskák részére.

2013. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van!

Kérlek, ne itt tedd fel ezeket a kérdéseket. Ezek nagyon fontos dolgok, az életük múlhat rajta!

Ezért nem szeretem az internetet! sok hülyeséget irnak, és sajnos nagyon sok a buta ember, aki el is hiszi ezeket!

Ha életről van szó, inkább mindig kérdezzetek meg szakembert!!!!! Ne higgyetek senkinek sem!

Kérdező, hívj fel, vagy irj állatorvosnak. Biztos segít.

Én úgy tudom, sokminden mérgező lehet az állatoknak ami mi használunk emberek.

2013. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!