Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macskám vemhes és ma...

SOS! A macskám vemhes és ma reggel 2 vércsepp volt mellette. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Kb 2 perce vettem észre,hogy a földön a fotel mellett és a fotelon ahol alszik van 1-1 vércsepp.Megnéztem,és a feneke környékén véres 1 picike helyen a szőre.Még nincs nagy hasa,szóval még tuti nem fial.Mit tegyek?Mitől lehet ez?Ugye nem vetél el?Hívjak hozzá orvost???? Valaki segítsen :((

Orvos majd csak délután lesz. :(((



2013. aug. 9. 09:08
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Vagyis csak szerintem vemhes,mert nagyobbak a mellei,meg kb 3-4 napja még wcre se megy ki mint máskor,hanem az almot használja.Meg néha ingerlékeny néha meg tök nyugodt. Jelenleg nagyon nyugodt.Alszik.
2013. aug. 9. 09:14
 2/26 A kérdező kommentje:
Ja,és első vemhessége.
2013. aug. 9. 09:19
 3/26 Imola Ágnes ***** válasza:
33%
Szerintem tüzel.... vagy ki tudja... ivartalanítsd!
2013. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tüzel, vagy fialás előtt van. Ha nincs akkora hasa de biztos vagy benne hogy már tüzelt és hogy vemhes akkor sajnos elvetélt.

Próbáld meg megfigyelni hogy emelgeti-e a hátsóját ha igen tüzel.

De te is tudod hogy így nem tudjuk megmondani, nem 100%-os egy válasz sem, lehet teljesen más a baja.

2013. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 sippara ***** válasza:
43%
Arra gondoltál már, hogy esetleg nem szaporítod az utcán/menhelyen lévő macskák számát még egy értelmetlen alomnyival, hanem esetleg költesz a macskádra, felelősségteljes gazdaként viselkedsz és ivartalanítod, vagy legalább elviszed orvoshoz, ha egyszer VÉRZIK?! Komolyan, ha belőled csöpögne a vér itt-ott azt is kiírnád gyakorira?
2013. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hát,az orra száraz,mintha picit meleg lenne a füle,de a fején nem érzem,hogy lázas lenne.Nem volt sok vér,ezért is gondoltam,hogy nem biztos a vetélés.Csak 2 csepp vér van ott.Kinti-benti cica,de már vagy 3 napja nem ment ki a házból.Ugye nem 100%,hogy elvetélt?És ugye nem lesz semmi baja? A viselkedése nem olyan furcsa,mert már lassan 1 hete így viselkedik(egész nap pihen). Kb 1 hete vettem észre azt is,hogy a mellei nagyobbak.Nem eszik túl sokat,de ebben a melegben ez szerintem normális.Kérdeztem ismerősöm,az ő macskájuk is keveset eszik.

Nagyon féltem. :(

De az állatorvost majd csak 3 és 5 között tudom kihívni,mert csak akkor lesz. :(((

Mit csináljak vele?

Nem lehet,hogy attól,h vemhes,megvan a mensije vagy valami?

2013. aug. 9. 09:45
 7/26 A kérdező kommentje:

5-ös:

Nem kell pattogni.Ha nincs orvos mit kezdjek vele?Kicsike faluban lakunk és nem úgy van,hogy hipp-hopp van állatorvos.Majd csak délután lesz...

A szaporításra meg csak annyit,hogy megvan rá az okom,amihez szerintem semmi közöd.A kismacskák nem kerülnek utcára és ivartalanítva lesznek,de az anyjuk még nem.

Annyira bírom ezt a tipikus végig sem olvassa a kérdést,de rögtön nekem áll stílust....

2013. aug. 9. 09:48
 8/26 anonim ***** válasza:
26%
Na halljuk, mi az okod rá?
2013. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 sippara ***** válasza:
51%
Tudod ez úgy működik, hogy ha akarom, hogy legyen orvos, akkor van - adott esetben például keresek egy nyitva tartó állatorvost 50 kilométeren belül, aztán buszra/villamosra/vonatra/repülőre/kutyaszánra/motorcsónakra pattanok a macskával, és elviszem. A marha nyomós okodat meg el tudom képzelni, kb. ugyanaz lehet, mint a többi hülyeségből szaporítónak. Hadd találgassak: még anya akar lenni? Nagyon aranyos? Ő a legszebb cica a faluban? A szomszéd pityunak ÉPP a te macskádtól kell kölyök?
2013. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A macskám fajtatiszta (és nagyon drága fajta).Unokatesómnak ugyan ilyen kandúrja van.Kellene a tesójának és 2 uncsijának ilyen kiscica,és bevállaltam a fedeztetést,hogy ne kelljen sokat költeniük,mivel én ingyen odaadom.De ehhez szerintem senkinek semmi köze.

Busz majd csak negyed2-kor indul,ami kb fél3ra ér be az állatorvoshoz.Miért vinném oda,mikor már felhívtam az állatorvosunkat,és 2re ki tud jönni.Így a cicát se kell hurcolni,mivel nem bírja az utazást.

Egyébként meg jó lenne,ha nem pampogna bele senki a dolgaimba.Megvan az okom rá,hogy mit miért csinálok.Az meg,hogy nem vagyok felelősség teljes,pusztán annyiból jött le,hogy a macskám vemhes.Azt senki nem tudja,hogy havonta mennyit költök a macskára,beleértve a havi ellenőrzést,az esetleges betegségeket,a kötelező oltásokat,a jó minőségű macskakaját,macskaalmot és még sorolhatnám.

Mellesleg a gép mögül mindenki tud jönni a hülye szaporítós,ócsárlós dumájával,holott semmit nem tudnak az adott helyzetről.Jobb lenne először kérdezni és csak utána pampogni.

Az meg 1 nagy marhaság,hogy ha akarok állatorvost akkor kerítek azonnal.A legközelebbi állatorvos 60km-re van tőlünk+az akit kihívtam,25km-re,de ő péntekenként egész nap órákat tart különböző falukban,így csak akkor tud ma kijönni,mikor a mi falunkba jön órát tartani,és óra előtt eljön hozzánk...

Úgyh kíméljetek az ostoba hozzászólásoktól,én tanácsot kértem és nem azt,h vadidegenek látatlanul beleszóljanak a magánügyeimbe...

2013. aug. 9. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!