Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 19 hetes kiscicám, eddig nem is volt vele különösebb gond. Szobatiszta az első perctől fogva, okos, megérti a dolgokat és sokat is van vele foglalkozva, igyekszünk mindent megadni neki.

Tipikus macska, ha kedve van, akkor jön és nagyon szeret, bújik, meg dorombol :) amikor meg nem, akkor általában elvan magában.

Eddig még elnéztük neki, -mondván, hogy kiscica és játékos- amikor nekiment a kezünknek vagy a lábunknak, nem is csinálta durván, harapdált kicsit meg karmolászott. Levadászta gyakorlatilag :)

Az utóbbi időben azonban kezdek aggódni, mert nagyon be tud durvulni. Már a leszoktató fázisban vagyunk, tehát próbáljuk nem hagyni, hogy így játsszon, azonban ez csak még inkább felidegesíti és szabályosan nekünk jön. Egyszerűen nem érti a nemet és ha odacsapok ( nem vagyok veréspárti,mielőtt megkapom itt valakitől), az sem használ. Tegnap már úgy megkarmolt, hogy vérzett is az ujjam.

Nem akarom, hogy agresszív macska legyen belőle és nem is értem a viselkedését, mert tényleg mindent megkap, imádjuk, szeretjük, ki van nyalva a feneke. Persze ez nem állandó dolog nála, olyan mint egy gomb, amit ha bekapcsol, akkor elkezdi, utána meg mintha mi sem történt volna, jön és bújik.

Arra is gondoltam, hogy nincs-e azzal összefüggésben, hogy esetleg kezd ivarérett lenni. Elég nagy cica a korához képest, gyorsan is fejlődik és mostanában sokat "kerreg" csak úgy ok nélkül.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan lehetne erről leszoktatni? Amúgy kisfiú, ha ez számít valamit.



2013. aug. 29. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen cicám. Mostmár 5 éves, és kandúr. Kb 8-9 hónaposan lett ivartalanítva. Ő még mindig olyan, mint egy kölyökmacska, a másik kettőt is folyton terrorizálja. Egyébként meg bújos is tud lenni. De sohasem tudhatod, hogy mikor száll el az agya, és kap oda, akár simogatás közben is.

Néha annyira túl van pörögve, úgy rohangál, hogy fújtat amikor megáll. Nem egyszer okozott sérülést saját magának. (Még olyan is előfordult, hogy a saját körmei akadtak bele a saját farkába- gondolhatjátok! játék közben, öregedtem pár évet mire kiszedtük a pánikoló macskából a saját mancsát!)

Orvosnál egyszer annyira begőzölt, hogy az orvos ellépett az asztatól és rádobott egy pokrócot. Itt nem jászott. Félt, Unta a piszkálást (az egyik lábával volt gond- járni kellett vele naponta). Szóval begőzölt. Bepisilt, elhomályosult a tekintete. Az orvos is megijedt.

Akkor magyarázta el:

a macskák így készülnek fel a támadásra. amikor már ilyen helyzetben van, nem szabad a közelébe menni, azt sem érzi ha megsérül, úgy mondta ilyenkor kiűrít magából mindent (bepisil, bekakil) csak a fekete szembogarát látni, és felkészül a támadásra. Azt mondta, ilyenkor nem érdekli más, nem lát és nem hall semmi mást, csak erre koncentrál "fekete köd"-nek hívta.

A legjobb megodás ilyen esetekben, és akkor is ha durván játszik, ha rádobunk egy pokrócot, és ott hagyjuk míg lenyugszik. Párom be szokta zárni egy másik szobába egyedül, kb 10-15 perc alatt lehiggad.

Mi is kiabáltunk, rácsaptunk a fejére, fenekére, semmi nem használt. Nekünk ez bevált.

Mostmár kicsit nyugodtabb (5 éves).

Illetve kipróbáltunk egy ízesített gyógyszert is, amit az orvos adott erre. Egy ideig megette, aztán már nem.

De úgy tudom, lehet kapni - Hill's vagy Royal Canin? nem tudom, nem biztos- olyan tápot, és táplálék kiegészítőt, amivel nyugotabbá lehet tenni a cicát. Akkor is szokták ajánlani, ha stressznek (kiállítások, utazásgatás stb) van kitéve.

Bocsánat ha hosszú voltam.

Ahogy telik az idő enyre nyugodtabb lesz a tiétek is.

2013. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
ez érdekes így hogy mondod nekem is eszembejutott hogy tegnap rádobtam a takarót,mert hogy feküdtem és úgy támadott,csak ez volt a kezem ügyében és marha jól elvolt alatta, aztán kijött és odébbállt! :)
2013. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Madaracska válasza:
Jókat derültem a hozzászólásokon, nálunk is hasonló a helyzet. A környék zeng az ordibálásunktól, más sem hallatszik, mint: nem, nem szabad, nem, nem szabad (végén már cifrább szavakkal megtoldva. Valahol olvastam, hogy ilyen macskáknál szocializálódási problémák vannak. Nálunk biztosan, mint már írtam kb. 10 hónapos a kis dög, és kóbor cicaként találtunk rá vidéken másfél hónapja. Etetni kezdtük, és hozzánk szokott. Eleinte csak akkor bújt el, ha aludt, de rövid időn belül már nem zavartatta magát, beköltözött a házba, és állandóan körülöttünk volt. Esténként is csak a kertben vadászgatott, távolabb nem ment el, mindig a közelünkben volt. Hazahoztuk a négy fal közé, amit könnyen megszokott, azért látszik rajta, hogy hiányzik neki az esti vadászat. Gondolom ezért is kezelhetetlenebb az esti órákban. Mi is tervezzük az ivartalanítást, hátha könnyebb lesz utána. Félsiker: ma volt az első éjszaka, amit végig tudott aludni a család, és nem valamelyik gyerek visítására kellett ébredni... kibírta ez a kis dög hajnalig.
2013. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Na, látom jól kifogtuk mindannyian ezeket a macskákat :D

Jó tipp ez a takarórádobás, ki fogom próbálni, ha rossz lesz a helyzet.

Tegnap egész normálisan viselkedett, csak néhányszor próbálkozott, de egy jól irányzott pofon után arrébb állt. Éjszaka végig aludt mellettem, mint egy kisangyal.

2013. aug. 30. 12:17
 15/20 anonim ***** válasza:
érdekes tegnap engem sem piszkált! valami van a hold állással?? :DDD
2013. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
igen a szocializálódás fontos lett volna nálunk is, de hát 4 hetesen találtam...
2013. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Mindig mondom neki, hogy vettem volna inkább kanárit helyetted, de nem érzi át a mondatom súlyát :D

Én 8 hetesen hoztam el az alomból, kilencen voltak tesók és két anyukájuk volt, akik felváltva gondoskodtak róluk. Azért mertem ilyen korán elhozni, és azért is adták oda, mert kifejezetten koravén volt már akkor is, imádott kézben lenni, nem spanolt a tesókkal, az anyjához is csak szopizni ment, utána nem nagyon törődött vele. Igazi kis magának való babacica volt, az első éjszaka a vállamon aludt hozzám bújva, második nap meg már totál otthonosan mozgott nálunk. Szóval nem tudom, az enyém elég szocializált volt szerintem, mégis ilyen kis diktátor lett belőle.

2013. aug. 30. 13:30
 18/20 anonim ***** válasza:
hát látod, hagytuk hogy a fejünkre nőjenek! :DDD
2013. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Madaracska válasza:
Bezzeg ha kaja kell neki, dorombol, szinte feltekeredik a lábamra, nem tudja hogy másszon rám, bármit lehet csinálni vele. Ha felkenném a falra, még ott is folytatná a dorombolást. Lehet, hogy éheztetni kéne nonstop
2013. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
na, azért csak nem fogod éheztetni :DDDD
2013. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!