Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan érdemes a macskatartásr...

Honnan érdemes a macskatartásról és nevelésükről informálódni?

Figyelt kérdés

Párom kijelentette, hogy tavasszal szeretne egy kiscicát.

Én még nem tudom, hogy örüljek e ennek vagy sem. Imádom az állatokat, de én inkább kutyás vagy. Róluk gyakorlatilag mindent tudok, amit egy gazdi tudhat.

Viszont a cicákról elég keveset tudok, tartásukról szinte semmit. (talán ezért is kételkedem, hogy jó lesz e, ha jön egy cica)

Szeretném szintre hozni a tudásomat velük kapcsolatban, de mivel kutya témában is nagyon sok baromság kering a neten, így tőletek kérdezném:

honnan érdemes, milyen oldalakat keressek fel, ahol valóban használható szakirodalmat találok, tartásukkal, nevelésükkel kapcsolatban hasznos tanácsokat olvashatok és nem csak közhelyeket szajkóznak?

Előre is köszönöm!



2013. szept. 3. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi panelban élünk a párommal, és 3 hónapja hoztunk egy kis kandúrkát szobacicának. Én is inkább kutyás vagyok, imádom a keverékeket és a fajtatisztákat is. De egy macskával százszor kevesebb baj van. Nálunk is csak én szerettem volna, párom nagyon ellenezte. De képzeld el, már nem akar úgy aludni, hogy a macskát kizárjuk a hálószobából, annyira megszerette. Nagyon sokat vagyok egyedül és itt sajnos nincs lehetőség kiülni a kertbe, vagy valamit csinálni az udvaron. Ezért tulajdonképpen társpótléknak jött a cicus. Nagyon szeretjük, sohasem akarunk megválni tőle. Természetesen vannak nagyon nehéz pillanatok. Meg kell tanulni a macska fejével gondolkodni, hogy neki mi lenne a jó. Azt például nem szeretem, amikor össze-vissza futkározik a lakásban. Ilyenkor előveszem a lézert, vagy a zseblámpát, és arra vadásztatom, így ő is kellemesen lefárasztja magát, utána csak pihizik, meg én sem idegeskedem, hogy valami kárt tesz a lakásban. A párom például úgy játszik vele, mintha ő is macska lenne. Nagyon élvezik mindketten. Bujkálnak egymás elől, kergetik egymást, utána a plüssökkel játszanak. Hát úgy egy szuszra ezeket tudom elmondani, de ha lenne kérdésed még, írhatsz üzit is, szívesen megosztom veled a többi tapasztalatunkat is.


És mielőtt elhoztuk volna a cicust, én is olvasgattam mindenfélét róla. Legérdemesebb bemenni a könyvtárba és macskákkal kapcsolatos könyveket kölcsönözni, de ezekből leginkább az általános dolgokat tudhatod meg. Minden macska más személyiség, mást szeretnek enni, máshogy viselkedned, van amelyik hisztisebb, van amelyik nyugodtabb.

2013. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok ismét. :) Csak annyit szeretnék még, hogy én ezeket a könyveket olvastam a cica előtt:

Desmond Morris – Miért csinálja... a macska

Dr. Bruce Fogle – Macskatartók kézikönyve

Amy D. Shojai – Kölyökmacskák

Trevor Warner – Macska testbeszéd


Plusz még megvettem az 50 játék macskáknak című könyvet is.

2013. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Maxitabi ***** válasza:

A táplálásról: [link]

Általában sokféle kérdésről tenyésztői oldalak, pl:

[link]

Az animal planeten a pokoli macskák sorozat (cezar millan macskában...) Nagyon tanulságos!

Személy szerint német,vagy angol nyelvű oldalakról,fórumokról rengeteg hasznos ötletet,tudnivalót lehet összeszedni.

2013. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!