Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám "megszelídíteni"...

Hogyan tudnám "megszelídíteni"? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Egy nagy panelházban lakom, és egyik nap keserves nyávogásra lettem figyelmes. Vmi barom állat, a tetőn hagyott egy cicát, és az nyávog olyan keservesen. Azóta többször voltam a tetőn, végigjártam, szólongattam, de rettenetesen fél a macsek, egyszer láttam, de olyan iramban szaladt el mellettem, hogy azthittem lesodor a tetőről. Tegnap is, és ma is vittem neki fel egy kis enni valót, meg szegény csont és bőr. Sajnos én nem tudom befogadni, de mamám, aki falun kertesházban lakik szeretne megint cicát. Kivinném hozzá, meg tudom oldani, de nem tudom, hogy szelídítsem meg a cicát. Egyenlőre meg sem mutatja magát a kicsike, nemhogy közelebb engedjen magához, vagy engedné, hogy simogassam. Tippek? Előre is nagyon köszönöm! :)

2013. szept. 5. 15:34
 1/7 anonim válasza:
ettes többször is és hivogatni is próbáld a kaját tedd olyan helyre ahol látod ha eszik és minden nap etesd és figyeld ahogy eszik néha picit közelebről de csak kicsit közelebről nézd ahogy eszik lehet van ettől gyorsabb módszer de én ezzel széncinkét is tudtam simogatni türelem kitartás és egy "kis" idő kell de egy macskát gyorsabb hiszen ő nem annyira vad még igy se mint egy már vadban született állat bocsi hogy hosszu lett:D
2013. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lett hosszú, köszönöm szépen a választ! :)
2013. szept. 5. 15:45
 3/7 anonim válasza:
Szerintem betudnád úgy fogni, hogy kitennél egy akkora "ajtós" csapdát amibe elférne a macsek csalinak pedig valami finomságot raknál. Remélem sikerül. Utánna pedig, ha jobban egymáshoz szoktok (mondjuk egy kis konzerves kaja segítségével ;) ) remélhetőleg megszelidül. Sok szerencsét!
2013. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 emir72 ***** válasza:

Szerintem is a csapda lenne a gyorsabb (és az állat szempontjából is kíméletesebb megoldás). Keress a környéken állatmenhelyet, macskamentőket, akár állatvédőérséget és kérj tőlük kölcsön egy csapdát.


Egy ismerősőm élvefogó cspadákat gyárt, ha megírod, hogy az ország mely részén vagy, megkérdezem tőle, melyik környékbeli szervezetet támogatta csapdákkal.

2013. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egerben vagyok. Jó ez a csapdás ötlet, csak az a baj, hogy hiába fogom meg így a cicust, ha kiviszem mamához és ott kiengedem, akkor úgyis el fog szaladni onnan is :S nagyon félénk, még most sem jön elő :(
2013. szept. 6. 13:21
 6/7 emir72 ***** válasza:
Ha kiviszed, a mamádhoz, pár napig célszerű bezárva tartani, hogy megszokja/megkedvelje az új gazdiját. Ha már hagyja magát simogatni, és hajlandó hívó-szóra a tányérjához fáradni, akkor akár ki is lehet engedni.
2013. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek! :)
2013. szept. 10. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!