Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica neveketki tud?

Cica neveketki tud?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A kereső.
2013. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gyémántlány ***** válasza:

Én segíthetek, sokat böngészem a cicákról szóló oldalakat! :))

Nos, gyakori, hogy a cicákat a színükről, mintázatukról vagy méretükről elnevezni. Ilyen nevek például: Kormi, Cirmi, Vörci, Mókus, Pötyi, Folti, Picúr, Pamacs (ezek az úgynevezett beszélő nevek, amik a cica valamelyik tulajdonságára utalnak)

Aztán van, aki hírességekről nevezi el a macskáját, vagy olyan emberekről, akiket szeret, tisztel. Pl. Elvis Presley, de hallottam már IV. Béla nevű cicáról is. Sokan egyébként történelmi hősök után nevezik el az állataikat, nem ritka a görög isten nevű macsek sem (Posszeidón, Hermész, Athéné, Aphrodité)

Szép cicanevek a természeti jelenségek nevei is. (Hópihe, Hajnal, Üstökös, Csermely)

Az emberek nevei is macskák "tulajdonába" kerülnek sokszor. (Jancsi, Pistike, Mici, Boldizsár)

Anime, könyv, és filmszereplőről is elnevezheted a kedvencedet. (Poirot, Kilari, Sherlock)

Szerintem aranyos, a növény, étel vagy italneve van a cicának. (Kávé, Áfonya, Mandarin, Dió, Narancs, Csoki)

Remélem, segítettem! :))

2013. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nekem egy olyan cicám van akinek minden féle szín van a szörében.ezért szeretem annyira.Különleges nevet akkarok neki.Amugy lány.
2013. szept. 8. 09:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Igy nézki(Kb)színeseb: [link]
2013. szept. 9. 19:06
 5/6 Gyémántlány ***** válasza:

Egyszerűen gyönyörű a cicád! :))

Ha nem tudod az alapján elnevezni, amit leírtam a múltkor, akkor itt egy oldal, amin rengeteg cicanév közül válogathatsz, meg tudod nézni, melyik névnek melyik a napja, és milyen gyakori az oldal látogatóinak körében!

[link]

Remélem ez majd segít! És rögtön írj, ha megvan a neve a cicusnak!!!

2013. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gyémánt lánynak nagyon köszönöm.Ha lesz róla képem átküldöm üzibe.A nevét is.Köszi szépen.
2013. szept. 18. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!