Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S nincs teje az anyacicá...

S. O. S nincs teje az anyacicámnak attol tartok! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2naposak a kiscicáink, és nagyon ugy tűnik h nincs teje az anyacicámnak. a pocija teljesen feszes, csak a megduzzadt csecsbimbói vannak,de nincs az a "husis" tejes állomány.ovatosan nyomkodtam neki és egy csepp tej nem jött belőle. a kicsik folyamatosan cucliznak, de nincs az mint a legutobb hogy szép kerek pocijuk lesz evés után, viszont nem tűnnek legyengültnek. munka után megyek is az állatorvosunkhoz tanácsért, de szerintetek léteszik vmi gyogywzer amitől beindul a tejelválasztás, vagy nem marad más mint a tápszerezés?
2009. nov. 3. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,h a macskaknal hogy van,de az embereknel kell 3 nap,amig beindul a tej.
2009. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van a közeletekben Fressnapf állati áruház ott lehet kapni tejet, direkt az ilyen esetekre.

honlapja: [link]

2009. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tápszer. vagy jobb híján hívd fel az állatorvost.ingyen ad tanácsot és sokszor náluk is kehet kapni mindenfélét
2009. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha egy kutyához odateszel egy rakás kis kutyát vagy kiscicát, az egyből elkezd tejet termeleni. Az én kutyám folyton álterhes és anyukám azt találta ki, hogy majd szerezzünk valahonnan anyátlan kiscicákat és akkor a kiscicáknak is jó, meg a kutyámnak is, mert azt hiszsi, hogy babái vannak :P Szóval én a helyedben keresnék a környéken egy kistestű (ajánlottabb) kutyust és megpróbálnám, próba szerencse alapon, ha sikerül a terv még mindíg jobban jársz, mintha óráként egyszer egy tucat babát cumiztathatnál :S
2009. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi sajnos későn vettük észre, hogy nincs teje a mamának, és el is pusztult 3 kiscica. A túlélőnek az állatorvos által ajánlott tápszert adtuk, szép kövér lett. :)
2009. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb vidd el őket állatorvoshoz, én úgy tudom, h elvileg van olyan injekció, amitől beindul a tejtermelődés, illetve ami fokozza azt.Egyébként nálunk is volt olyan, h az anyamacskának nem volt teje, de ő nem is volt hajlandó szoptatni, így maradt a tápszerezés.Szóval mindenképp orvos, csak ő tud szakszerűt, biztosat mondani, valamint a kicsik ha ilyen fiatalon nem jutnak elegendő tejhez, nagyon hamar kiszáradnak, ez jelentkezhet rendkívül hirtelenül, gyorsan is, pl. az egyik pillanatban még úgy tűnik semmi baja a kiscicának, egy fél órán, órán belül meg már annyira legyengülhet, hogy szinte menthetetlen. Tapasztalatból tudom sajnos :S Sok sikert! Üdv!
2009. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!