Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem megy alomba?

Mysticista kérdése:

Miért nem megy alomba?

Figyelt kérdés
Van 2 kandúrunk, egyik 5 éves, másik 6. Ivartalanítottak és mindkettő lakásban él. Semmi baj nem volt velük eddig, de az utóbbi 1 hónapban nagyon furán viselkednek. Az egyik olyan, mintha jelölne...nem hajlandó az alomba pisilni, hanem meghatározott helyekre megy és odatartja a fenekét és ennyi - odaveret. Kakilni viszont megy az alomba. A másik cica nem jelölve pisil máshova, hanem egyszerűen csak nem hajlandó alomba, hanem leül máshova (kaki az alomba megy). Az alom ugyanaz, mint volt, nincs más helyen, nem jött új állat, nincs más tisztítószer, nincs más kaja...semmi nem változott a legkisebb mértékben sem. És ha valaki esetleg stresszre gondolna...imádjuk őket, - a másik 2 cica nem csinál ilyet. Ugyanannyi idősek.

2013. szept. 9. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
hány almotok van?
2013. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdekes... Pontosan hova pisilnek? Nem "büdös" ? Mármint úgy értem nincs ott vagy nem volt ott egy vizes rongy vagy valami? Nekünk múltkor folyt a víz a klímából és odatettem egy törölközőt az asztalra hogy ne ázzon szét, a macska meg odament és lepisilta! Ő mivel érzi hogy szagos, azt hiszi az a wc!Ugyanúgy a lefolyóba is ezért pisilnek, mert ő érzi azt a szagot amit mi nem! Ezért/így kérdezem! Egymással hogy viszonyulnak? Nem egymással van bajuk?(bár ivartalanítás után nem szokott menni a jelölgetés)
2013. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kriszti ez nagyon érdekes...és van benne valami. De...a mosogató környéke a fő terület
2013. szept. 9. 08:48
 4/8 A kérdező kommentje:
3 alom van. mert nem akarnak a másik után belemenni. egy cica van akinek mindegy hogy van-e már benne pisi, vagy nem.
2013. szept. 9. 09:00
 5/8 A kérdező kommentje:
a két jómadár (akik mellévizelnek) nem szeretik egymást.
2013. szept. 9. 09:06
 6/8 A kérdező kommentje:
de eddig se szerették :)
2013. szept. 9. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor fertőtlenítsd fel! Mivel a mosogatóba nem tudnak ezek szerint vagy nem akarnak beleugrani,de attól még érzik a szagot, ezért szerintem mellé pisilnek! Jobbat nem tudok! Sajnos nekem is csinálta egy ideig! A sarokba pisilt nem tudom miért, de megfogtam és odatettem az almot! De azért a konyhába nem ajánlom az almot tenni higiéniai okok miatt :D tényleg fertőtlenítsd fel domestossal ha van, de a legjobb a hipós víz!
2013. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én macskámmal is ez volt!Csak ő rendszeresen az ágyba pisilt.
2013. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!