Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat...

Hogyan szoktassam le a cicámat arról, hogy rápisiljen az ágyra? A cica ivartalanított, nőstény és 3 éves. Kb.5-6 hónapja van nálunk, de eddig az alomba járt. Most meg szinte csak akkor megy, ha nagy dolga van.

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt csúnyán le kell szidni és megbüntetni.

Másrészt valami bántja a macskát? Mert akkor szokták csinálni. Lelki macskabánat?


Harmadrészt: Amíg érzi a a szagot, oda fog pisilni. Nem elég kimosni, ki kell ecettel áztatni ( a hypó nem jó, az is pisiszagú) Utána amikor felteszed, citromolajjal befrecskelmi, vagy a citrom héját tudod úgy kifordítva ráspriccelni, hogy a citromolaj az ágyra menjen belőle.

Vagy macskariasztó sprayt venni, s azzal befújni.

Az ágytakaró a pisis?

Vagy a matrac is? Ha az is, akkor kánikulában az udvaron mosószerrel slaggal átmosni, kiszárítani.

Ha nincs lehetőség, akkor tisztítóba kell adni.


Valami került az ágy köré, ami ingerli a macskát? Gyógynövényes párna, öblítő, új pasi szaga?

2011. júl. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerezz Get Off terméket. citrusos illatú cicariasztó. bekell fújni vele a területet, ahova nem akarod hogy menjen. van olyan termék is, amely wash termék, tehát egyben riasztó, s ha már megvan a baj, akkor ezzel kell befújni, és szivaccsal átmosni a szövetet. garantáltan nem megy oda. nekem nagyon bevált, áldom anapot amikor megtaláltam ezt a termékcsaládot.
2011. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi történt mostanában? Mert ha hirtelen megváltozik a cica rossz irányba, akkor valaminek történnie kellett, ami nagyon stresszeli és amire így reagált. Gondold át a dolgot, az ágyat pedig alaposan tisztítsd ki és fújd le valami nagyon illatossal, azt nem szeretik.
2011. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tippeim: másfajta almot használtok mostanában, nem tetszik neki

Esetleg ha fedett az alom, az is lehet probléma sok cica nem szereti

beteg, vigyétek orvoshoz a cicák időnként így jelzik h valami nincs rendben

2011. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, egy utolsó reményt keltett bennem.Ha ezek a citrus illatú dolgok se jönnek be, sajna meg kell szabadulnom a cicustól.A változás ami történt, az, hogy kevesebbet vagyok itthon (de már előtte is pisilt)meg lett egy kiskutyánk, de ő csak kint van, nem jön be a lakásba, a cica meg nem megy ki.Nem találkoznak, csak az ablakból látják egymást.Más nem jut eszembe.
2011. júl. 20. 06:06
 6/6 beata76 válasza:
Hasonló cipöben járok én is!Az én 2 éves nöstény cicám is hirtelen az ágyba kezdett vizelni.Elsöre arra gyanakodtam,hogy tüzel s igy jelez.nos 8 napja ivartalanitottam s a tegnapi napig nem is pisilt be!Semmi ujfajta változás nem volt az életemben,az alom is mindig tiszta.Vettem Get Off macska sprayt(jó drágán)s éppen semmire semm jó hisz 12 óránként ujra kéne fujni az ágynemüket.Nos én a pisi helyére szinte öntöttem rá ezt a csoda szert s még én is éreztem,hogy büzlik töle az ágy de a cicuskámat ez nem zavarta.Igy már nekem sincs elképzelésem se,hogy mit lehetne még tenni,hogy önagysága ne az ágynemüre pisiljen.Rá adásul azt is megemliteném ez nem jelzö pisi mert annál több mennyiség jön ki belöle!minden esetre kidobni nem tudom ,mert a fiam szive szakadna meg(nem beszélve rolam).Ha esetleg valaki tudna tanácsot adni mit tegyek azt elöre is megköszönnöm! ûdv Beata
2012. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!