Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Újszülött kiscica! Sürgős?

Újszülött kiscica! Sürgős?

Figyelt kérdés
Találtam egy kiscicát a fűben. A köldökzsinórjával mit kell csinálni? Nem szabad tehéntejjel itatni? A szobában tartsam? Mire kell még odafigyelni?
2013. szept. 10. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ajjajj! Köldökzsínórt nem tudom, de bent kell tartani és a legjobb a kecsketej, de vannak cicának tápszerek! Inkább vidd orvoshoz, majd ő levágja gondolom a köldökzsinórt és elmondja a többit! Szegény cica..milyen emberek vannak.. :( rendes vagy,hogy nem hagytad ott!!!
2013. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

tehéntejet ne adj neki, inkább kecsketejet, vagy bébitápszert akár!

igen melegben kellene lennie, és2-3 óránként fecskendőből ennie kell.

etetés után a pociját körkörösen simizni kell h az emésztése beinduljon.

2013. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
amennyiben van ismerődödnél valahol szoptatós mamacica, megpróbálhatjátok becsempészni hozzá, hátha elfogadja!
2013. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Én is a kecsketejet javaslom, és sajnos tényleg elég gyakran kell etetni. Javaslom egyébként, hogy nézz utána, a tejet nem kell-e neki felcukrozni, de az is lehet, hogy a macskatej pont hogy kevésbé édes. A köldökzsinórral jobb, ha nem csinálsz semmit, egy napon belül leszárad teljesen, mintha ott sem lett volna.
2013. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Emberek, mi lesz a köldökzsinór problémával?


Ha ezen már túl vagy akkor lehet bébitáp, meleg ruhába tekerni és nem csak a pociját simizni, hanem a fenekénél langyos vizes ronggyal kell törölgetni, ettől tud majd wc-zni!

2013. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

a köldökzsínór propbléma nincs is.Gondolom a placenta nem lóg már ott.A köldökzsínór majd összeszárad és ahogy nől a pici úgy pottyan le.Az is lehetséges,hogy az anyukája éppen költöztette a családját.

1.lépés:keress szoptatós anyamacskát az a legjobb út.Hirdesd mindenhol,hogy anyamacskát keresel.

Ameddig nem találsz adig 3 óránként kecsketej vagy tápszer fecsiből és kaja után langyos vattakoronggal poci dörzsölése és a végbélnyílás dörzsölése míg nem jön pisi vagy kaki,nem minden 3 órába van széklet így ne pánikolj ha nem jön a kaka.naponta legalább egy székletnek kell lenni ha eszik a pici.

2013. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Elfelejtettem mondani, hogy de, a köldökzsinór végén lóg valami, anyám szerint a méhnek egy része! Akkoris várjak, hogy majd leszárad? Vagy azt én is lebirom vágni neki?

Amúgy mamámnál van szoptatós macska, de hogy adjam oda? Vagyis mit csináljak? Odategyem a macska mellé és majd elviszi, vagy mi? Az udvarban meg a szomszédoknál lóg az a macska, vagyis nem bent a házban.

Ja és még valami. A kiscicának elég hideg a teste, de bent van a szobában..ez baj?

2013. szept. 10. 19:02
 8/17 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a többi kiscica mellé rakni,amikor szopiznak,és rakd cicire.
2013. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ők még kis korukban nem tudják szabályozni a hőmérsékletüket és az anya macska szokta,de mivel most te vagy az anyukája, jól bugyoláld be! Nagyon jó,vidd oda a mamádékhoz, tedd oda a mamacicához és simizd meg őt,ha szerencséd van elfogadja, ha nem akarja engedni szopizni akkor tápszer! Ilyenkor az anyamacska ösztöneire hallgatva felneveli más kölykét is! Figyeld őket! Ha van kan macska is,akkor meg különösen, mert azok szokták bántani a kicsiket!
2013. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy hol vannak a kiscicák a mamámnál, de az anyamacska az elő szokott jönni enni! Amikor előjön enni, akkor rakjam mellé és próbáljam a kicsit szoptatni az anyával?
2013. szept. 10. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!