Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S az anyamacskának...

Zsoffia- kérdése:

S. O. S az anyamacskának nincs teje! Van valami olyan étel amitől megindul, vagy etessem őket én?

Figyelt kérdés

Tegnap este (09.09) szült a macskám, és akkor még ott feküdt velük. Ma délután amikor kimentem hozzá (csak most tudtam) a három kiscica benn feküdt egyedül, és az anyjuk akkor jött elő. Azt hittem hogy bemászik hozzájuk, de nem. Csak megnézte hoztam-e neki kaját, és amikor látta hogy még nem, el is ment. Gondoltam adok neki enni, aztán bemászik hozzájuk, de miután megtettemm újra csak elment, közbe a kiscicák már nagyon hidegek lettek.. úgyhogy próbáltam úgy ahogy melegíteni őket.. Kimentem a nagyhoz, és megnéztem van - e teje. Hát nincs, lapos teljesen. Nincs valamijen étel ami megindíthatná a tejtermelését? Vagy hagyjam hátha bemegy mégis hozzájuk, és adjak neki még enni? Vagy vegyek nekik olyan tejet amilyet ihatnak?

Segítsetek légy szíves!



2013. szept. 10. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem eteti vagy nem tudja etetni, akkor tápszerrel tudod etetni, vagy kecsketejjel! 3óránként enniük kell! A legtöbbször mikor nem tudja őket etetni el is "hagyja" őket, tehát te leszel a pótmami! Etetés 3óránként,pisi kb minden 3 órában van,kaki nem mindig. De ehhez hogy elősegítsd, törölgetni kell a fenekét langyos vizes ronggyal! De csak ha teljesen elhagyta őket! És igen, melegen kell tartani! Nagyon fontos!!
2013. szept. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vigyétek el állatorvoshoz az almot is és az anyamacskát is.Ott pontosan elmondanak,megmutatnak mindent.

Ha nincs teje valóban neked kellene átvenni az anyja szerepét,ez 2 óránként etetéssel jár egész nap!

Szóval se alvás,se munka vagy ha iskolába jársz az se.Vagy oldjátok meg,hogy valaki 2 óránként tudja őket etetni.

Legalább 30-35 fokban kellene lenniük.

2013. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég 3 óránként etetni, de az orvos majd megmondja mit adj nekik és hogyan! Sok sikert!
2013. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Állatorvoshoz főképp el kellene vinniés ha adsz neki jó sok tejet v vizet akkor szerintem megjön!!!:)Sok sikert
2013. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!