Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Ti macskátok is eszik...

A Ti macskátok is eszik gyümölcsöt/zöldséget?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti nyersen a zöldbabot, a szilvát, a görögdinnyét, a karfiolt, és múltkor az erős paprikát is megrágta.. Ez lehet valamiféle vitaminhiány? Van macskafüve, ilyen vitamonos készítményt is kap, illetve rendes macska tápot, amiben szintén vannak zöldségek.

2013. szept. 12. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Az enyém inkább csak kíváncsiságból, de ő is megkóstol mindent. Aztán úgyis rájön, hogy ő azt nem szereti.

Viszont az oliva bogyóért meg van őrülve.

2013. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Az én kutyám a görögdinnyét szőlőt megeszi néha ha olyanja van
2013. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem egyébként ha megfelelő tápot kap nem is kell neki vitaminkészítmény, a macska tisztán húsevő, abból vesz fel minden hasznos tápanyagot. A füvet gyomortisztításra, emésztés javítására eszik, nem vitaminnak.


A mieink is esznek mindent, pl. a kenyér nagy kedvencük, a toastkenyeret képesek a polcról lerántani és kirágni a csomagolásból!, a gombát nagyon szeretik (egyszer tejszínes-gombás tésztát ettem, az egyik egy szempillantás alatt felugrott és beletenyerelt a tányéromba, megpróbálván kirángatni 1-1 gombát :D:D:D), viszont van amit ha az orruk alá tolok se... :) Pl. a krumplit mindig lelkesen szaglásszák, mintha kellene, de ha eléjük rakom megnyalják és otthagyják :) Szerintem csak ízlés, na. Ne aggódj, nincs vitaminhiánya a cicának!

2013. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Az enyém is megevett mindent. Jópár fej fokhagymát tüntetett el szőröstül-bőröstül-héjastul, megint jópárnak a felét ette meg, a maradékot csak megcsócsálta. Előszeretettel lopkodta el a csípős "macskap.öcse" paprikát is. Ha szendvicset hagytam két másodpercre elérhető közelségbe, lelopta róla a paprikát-paradicsomot-hagymát, a párizsit otthagyta...

A pulton felejtett sült húsról lelopta az alufóliát, a felét megette, a húst otthagyta... Utána persze nem tudtunk hova kapni, természetesen hosszúhétvégén produkálta, nálunk meg nincs állatorvosi ügyelet, vagy olyan orvos, aki van olyan elhivatott, hogy kijönne. Szerencsére nem lett baja.

Ha sütöttem és megérezte az élesztő szagát, jobban szenvedett, mintha húst daraboltam volna, és nagyobb hévvel vetette rá magát, ha kapott egy icipici darabot, mint amikor húsnyesedéket kapott.

A csokit kifejezetten követelte, már akkor is, amikor még nem is ismerte (természetesen sose adtam neki, csak egy icipici csücsök sarkából egy keveset).

A gyümölcsöket viszont nem nagyon szerette szegény, egyedül azt a körtét ette, ami az udvaron álló fáról lepotyogott - de arról is tudni kell, hogy olyan bűnrossz, fogvásó vackorkörte mégegy a világon nincs :)

2013. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
kismacsek megeszi a káposztát is főve. krumpli is megeszi meg a rizst is de nem mindig.
2013. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"Ha sütöttem és megérezte az élesztő szagát, jobban szenvedett, mintha húst daraboltam volna"


Én egyszer konzerv babot használtam, na az volt nálunk ilyen. Mindkettő ott állt és úgy vonyított hogy csak na. Bár megjegyzem, szerintem is macskakaja szaga volt a babkonzervnek :D

2013. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Az én macskám csak az oliva bogyót meg mazsolát eszi meg, ami természetes. De minden más mű dolgokért meg megőrül... Nem hagyhatunk az asztalon sütit(főleg csokisat), popcornt, chipset stb mert biztos hogy beleeszik - mosogatóba is képes belemászni a fagyi maradékért. Sajnos a virágokat is szereti (egyszer orchidea virágát nyelte le egészben - szerencsére túlélte, pedig már majdnem a túloldalon volt).
2013. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

enyémet a kukoricát imádják.

egyikük sokáig utcai cica volt, ő mindent megeszik, tegnap fél másodpercig nem a tányérom néztem és paradicsomos tésztát zsákmányolt ebben a fél mpben.

de ő a sült krupmlit is szereti, amit nem nagyon merek neki adni, nem tudom nem túl olajos e neki.

2013. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
az én cicám a sárgadinnyét szereti nagyon! Úgy eszi mint kisgyerek a cukrot! :D könyörög érte ha nem kapja meg időben! Nem tudom,hogy jót tesz e neki a dinnye vagy bármelyik zöldség, de szőlőt állítólag nem szabad neki adni! Pl a Whiskas egyik tasakosában a hús mellett zöldborsó van, gondolom azt ehet!
2013. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém a paradicsomot szereti csak, de azt nagyon.
2013. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!