Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő a szoktatás?

Grave kérdése:

Mennyi idő a szoktatás?

Figyelt kérdés

Vettünk 1 cicát 4 hónapos igaz még csak 1 napja van nálunk de én furcsálom a viselkedését. Elbújik ágy alá szekrény mögé és nem jön ki szépen lassan közeledtünk felé nem bántottuk kaját innivalót kapott eszik iszik is.

Meg valamiért a wc re azt hiszi hogy játék és jáccik a cicawc ben.



2013. szept. 16. 10:54
 1/2 anonim válasza:

Ez teljesen normális, most kiszakítottátok egy megszokott közegből, az anyukája mellől, egy darabig még félni fog. Próbáljátok lassan, türelmesen szoktatni, ne akarjátok azonnal "elkapni" és csak azért is simogatni, ha sokat etetitek, rá fog jönni, hogy Ti gondoskodtok róla, és egyre közelebb fog engedni titeket magához. Mikor közelebb van, akkor se fogjátok meg rögtön, csak simogassátok, amíg engedi, aztán hagy menjen. 1-2 hét, talán annyi se, és megszeret titeket, ő még pici, kell egy pótmami.:)

Az alomtálcában nem baj, ha játszik, ő még nem tudja, hogy csak ürítésre való, majd meg fog szokni mindent idővel.:)

Minden jót, kitartás!:)

2013. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mi cicánk 2-3 hónapos lehetett, mikor elhoztuk. Elég vadóc volt, egyáltalán nem volt kézben addig. Amikor óvatosan közeledtem felé, akkor mindig elszaladt, ha leültem és viszonylag mozdulatlan voltam, közelebb jött, de annyira nem, hogy hozzám érjen.

Aztán jött a párom, és mondta, hogy jobb, ha sokat kézbe veszem, akkor is, ha nem akarja, mert így hamarabb megszokja. És igaza lett, második éjjel már együtt aludtunk, meg már ő jött, hogy van kedve játszani.

Ja, és eleinte ő is játszott az alomban, de kb. 1-2 hónap után leszokott róla.

2013. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!