Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám eltűnt, otthagyta a...

A macskám eltűnt, otthagyta a 2napos kicsinyét, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Délután még ott volt vele, estére pedig lelépett, azóta hívjuk de nem jön, nem tudom hol lehet és miért hagyta ott a picit?? Talán ő maga sem érzi hogy életképes a pici és ezért? Vagy mert korán szült (aligha 1 éves), és valami baja van és inkább elment? Vagy miért lehet?

A picit átraktam a másik anyacicámhoz, de neki már így is van 3 kicsinye és azok már 3 hetesek.


2008. júl. 3. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én szerintem túl fiatal volt még az anya cica.Ilyenkor nem képesek felnevelni őket , testük nem termel elég anyatejet és a kicsi éhen is halhat.Valószinüleg nem tartotta magát képesnek felnevelni a kicsinyét.
2008. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Az egyik anyaacskán 11 hónaposan szült és még ő is túl fiatal,így egy kölyköt hagytunk csak meg, amit úgy ahogy de nevel, bár néha úgy kell belökni a "fészkébe", hogy szoptasson.


Ha a másik anyamacska elfogadja a kicsit nem lesz gond a korkülömbséggel, nálunk is ez van: Az idő tapasztal, és igazán gondoskoó anyamacska, gondoskodik a saját egy hetes kölykéről és sokszor a 3 hetes pcit is gondjaiba veszi ha meglátja.


Ha nem fogadja el, pralapú bébiétellel lehet táplálni, mi így neveltünk fel egy picit másfél hetes korától, mert az anját elütötték:(


A "kismamát" pedíg ételes zacskó zörgetéssl, vagy plakátragasztással lehetne tán keresni, de ilyen téren nem tudok tanácsot adni, általába ilyen helyetben egy-másfél hét után hazajönnek...

2008. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Bocsi a lemaradt betűk miatt a bilentyűzetem már eég régi nem mindíg reagál.
2008. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én anyacicám még nem volt 1 éves mikor 3 kiscicát szüt és mindahármat szépen felnevelte és most mind a 3 szép nagycicákká nőttek.És most megint vannak kiscicái :)
2008. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Második hozzászólo: "Az egyik anyaacskán 11 hónaposan szült és még ő is túl fiatal,így egy kölyköt hagytunk csak meg..."- és a többivel mit csináltatok?!?!?!?!?!

A kérdezőhöz: az hülyeség, hogy azért nem neveli fel, mert túl fiatal. Ki van ám ez találva: amíg túl fiatal lenne a felneveléshez (biológiailag), addig nem ivarérett, tehát nem lehetnek kicsinyei sem. Nem zargattad őket túl gyakran? Akkor ott szokták hagyni, vagy magukkal viszik a kicsiket is.

2008. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is első fialáskor otthagyta a piciket,azt hittem azért mert fiatal.Aztán megint lefialt,velük volt,1nap után ezeket is otthagyta.Én kiivartalaníttattam.Neked szerencséd van,mert van pótmama.Ha a következő fialáskor se gondozza őket érdemes kiivartalaníttatni.Ezek a macskák azért nem gondozzák a kicsiket,mert újra kandúrozni akarnak,újra teherbe akarnak esni.Én ezt a választ kaptam.
2008. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha otthagyja is, nem feltétlenül megy világgá. A soraidból arra következtettem, hogy egyet kölykezett, ami kissé fura. A kora semmiképp sem magyarázat erre, főleg attól függ, hogy milyen anya. Némelyik cica felnőtt korában sem képes ellátni a kicsinyeit, ez lehet pszichés, vagy szervi eredetű probléma oka is, amiért semmiképpen sem szabad őt bántani.


Inkább attól félek, hogy valami baj történt vele, esetleg a szülés nem volt normális lefolyású, és a többi (esetlegesen bent maradt, netán elhalt) magzat miatt történt valami baj (méhcsavarodás, méhrepedés), ami kezelés hiányában végzetes kimenetelű.


Mindenképpen próbáljátok előcsalogatni a cicát, megnézni a gyakori búvóhelyeit, érdeklődni a szomszédoktól! Remélhetőleg előkerül, és nincs komoly baj! Aligha elképzelhető, de előfordulhat valamilyen külső hatásra (önhibáján kívül), hogy a többi kölykét valahol máshol szülte meg, és azokat nem szeretné otthagyni, bár ilyenről még nem hallottam, csak teória: ebben az esetben várható, hogy a cica hamarosan jelentkezik, de erre gondolva meg kell figyelni őt, hogy hová távozik, illetve az emlőkből megállapítható a szoptatás ténye. Ekkor talán a legjobb az lesz, ha nem zavarjátok össze az ottmaradt picivel; a másik anyacica minden bizonnyal szoptatni fogja a picit. Esetleg, ha előkerül az alom, meg lehet próbálni összerakni őket, folyamatosan figyelve. Ha ez így van, a kis család előbb-utóbb összekerül újra! De sürgősen és mindenképpen nézzetek utána, megmenthetitek az életét!


A legjobbakat kívánom!


Üdv: Tomi


U.i. és OFF: szerintem sem szép dolog az alom "humán" szabályozása, bízzuk ezt a természetre, és az ő jól bevált szelekciójára. Az embernek a maximum "jogosultsága" abban merül ki, hogy adott esetben ivartalaníttatja a cicát. Egészséges kis állatok esetében minden más csak kegyetlen, szívtelen gyilkolászás! ON

2008. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A anyacica még nem került elő, hiába minden, nagyon aggódom, ő a család kedvenc cicája, annyira aranyos cica :(

Egyébként 4 kicsinye született, de csak egy maradt meg, akit ugye pótanyuhoz raktam, de nagyon ügyetlen és feleakkora mint ilyen idősen lennie kéne, már alig mozgolódott most este, és szerintem reggelre már ő sem lesz... nem tudok mit tenni, ez a legrosszabb érzés :((

2008. júl. 4. 00:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy azért mert megfogtátok amikor még nem kellett volna és megérezte rajta a szagot
2008. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hogy mi van azóta a cicákkal?
2008. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!