Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 3 lány macskám, bent...

Van 3 lány macskám, bent élnek, szobatiszták. Mit jelent náluk a prüttyögő hang?

Figyelt kérdés
Remélem tudjátok mire gondolok :D én a kedveskedésre gondolok.
2013. szept. 18. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén, nekem fogalmam sincs. Ha dorombol, akkor elégedett, vagy ritka esetben nagy fájdalmai vannak és azzal nyugtatja magát.

Akkor is adnak ki érdekes hangot, ha a kicsinyeiket hívják, illetve ha éppen olyan időszakban vannak, hogy készen állnak a szaporodásra. Nálatok nem esedékes ez most? Mert akkor szoktak furcsa hangokat kiadni, lényegében kínlódnak, hogy nincs ott kandúr. De persze lehet más dolog is, látni, hallani kellene.

2013. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lány cicám is csinálja, de ő egyedüli macska. Akkor is csinálja, amikor épp nem tüzel.

Nála szerintem sok mindent jelent. Attól is függ, hogy milyen "hanglejtéssel" adja elő.

Ha lentről felfelé ível, akkor azt jelenti, hogy örül, hogy odamentem megsimogatni, vagy ha szólok neki, akkor egyenértékű a "Tessék"-kel. Ha olyat játszunk, hogy azt akarja, kapjam el, és megfogom, akkor rövidebben "purrog", ez inkább az izgalom jele.

Ha épp az ölemben van, és abbahagyom a simogatást, akkor nyafkán prüttyög, ez meg a "Simogass már tovább!".

Figyelem felkeltésnek is használja, mikor például reggel figyel, hogy mikor kelek, és kinyitom a szemem, egyből prüttyög, mintha az mondaná, hogy "Itt vagyok".

2013. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én cicám nem is nyávog csak igy prüttyög...ez azt jelenti ,hogy izgul ,pörög
2013. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!