Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek hogyan tudom...

Szerintetek hogyan tudom leszoktatni a macskámat a jelölésről? 1 éves, ivartalanított hím. Már mindent kipróbáltam, de semmi eredmény.

Figyelt kérdés
Köszi segítségeteket!
2013. szept. 19. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanított és jelöl?Nincs a közelében ivaros kandúr?Mikor lett ivartalanítva?Ha nemrég akkor még dolgozhatnak benne a hormonok.Viszont a jelölésszagot el kell tüntetni.Én erre a célra vízzel higitott almaecetet használok és nálam nagyon bevált,mert semmi jelölős szag nem marad.
2013. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Passz. Nálunk 2 ivartalanított kandúr van (majd 10 éve lettek ivartalanítva, még kölyökként), de még mindig jelölnek. Mondjuk szerencsére házon belül nem.
2013. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Talán fél éve voltunk vele dokinál. Már kipróbáltam domestostól kezdve mindent, de hatástalan. Van egy kérdésem: éjjel mindig beengedem a garázsba aludni,viszont reggel fogad ez a kis probléma. Ezentúl ezt ne engedjem meg?
2013. szept. 19. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem jelöl!!Az ivarlalan macskák is pisilnek!! Azért csinálja be mert nem yudja visszaterteni ha a garázsban van!!Kijárós vagy van neki alom??
2013. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kijárós , de van neki alom is. Sajnos nem vagyok tapasztalt cica téren, kislányom találta ezt a cicát és befogadtuk. Az állatorvos szerint akkor is jelöl, ha ivartalanítva van. Egyszerűen nem tudom mit csináljak vele, de nagyon zavaró ez a szúrós szag. Szerencsére párom nem mérges érte :)
2013. szept. 19. 16:09
 6/6 anonim válasza:

A legutolsó hozzászóló valószínűleg nem lehet valami tájékozott a témában, csak nem tudom, akkor miért válaszol?


Igenis sajnos a későn (ivarérés után) ivartalanított kandúrok nagyon sokszor továbbra is jelölnek.


A megoldás az már elég nehézkes,de legközelebb mindenképp nemi érés előtt ivartalaníttatsatok, főleg ha kandúrról van szó.


Az ecetes víz jó ötlet a már meglévő pisi takarítására, mert természetes, de nagyon jó szagtalanító hatású.


Amúgy meg nézz meg néhány Pokoli macskák részt, mert sok részben foglalkoztak lakásban jelölő cicákkal (olyan mint a kutyasuttogó, csak cicákkal).

Lehetséges, hogy van a közelben más cica, aki fusztrálja őt, és ezért jelöl állandóan.

2014. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!