Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tovább ha hazahozom a...

Hogyan tovább ha hazahozom a cicámat az ivartalanításról? Többi lent!

Figyelt kérdés
Jövő héten viszem ivartalanításra, fiú cica, és rettenetesen félek! Mik lesznek a teendőim? Tudom a doki elmond mindent, de ő inkább általánosságban beszél mindig, én pedig kíváncsi lennék a Ti személyes tapasztalataitokra! Ha bárki bármit tud róla mesélni, tanácsolni, nagyon szívesen és örömmel hallgatom! Köszönöm!!

2013. szept. 20. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

semmi gond nem lesz, főleg mivel fiucica, így ez nem is akkora beavatkozás...

a műtét után bágyadt lesz, lehet össze vissza dülöngél majd, de ez majd elmúlik pár óra, amíg ez tart nem nagyon szabad etetni itatni mert félrenyelhet stb.

jó esetben másnapra futkározni fog. figyelni kell h a sebét ne nagyon zaklassa.

2013. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! igyekszem! Összevarrják a sebet? Mert hallottam olyat is hogy nem? vagy ez tévhit?? Ha nem akarja a doki, akkor kérhetem? Bár elég rendes a dokim, nem hinném hogy csak "úgy hagyja"!
2013. szept. 20. 13:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy kis seb amit nem varrnak,felesleges is.Én cicám kapott ébresztőt műtét után és akkor vihettem haza mikor már ébredezett.Hazaérve még picit imbolygott.Értelemszerűen amig nem áll stabil lábakon addig enni,inni ne lehet neki.A seben 1-2 napi folyhat véres savós váladék,ez nálunk annyi volt,hogy 2 foltot hagyott.Tudom,hogy aggódsz,de z egy pici beavatkozás egy kandúrnál :)
2013. szept. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! most megnyugodtam egy kicsit! :)
2013. szept. 20. 14:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 3 hete vittem ivartalaníttani a kandúrkát.


Még aludt, amikor hazavittük, doki azt mondta, arra figyeljünk, hogy oldalt fektessük, és a nyelve legyen kint (nehogy hátracsússzon, és megfulladjon). Meg nem árt betakarni, mert ilyenkor kicsit kihűl a kis teste. És lehetőleg valahol a talajon kell elhelyezni, ha megindul, nehogy leessen.


Amikor a miénk elkezdett ébredezni, rögtön indult is volna, de olyan kis esetlen volt, meg bágyadt, de a helyén tartani nem lehetett, mindenáron menni akart, úgyhogy négykézláb kúsztam utána, tartottam oldalról, meg alulról, hogy azért odamehessen, ahova akar, de ne essen közben baja. Aztán az a pár lépés is kifárasztotta, így magam mellé fektettem az ágyra, simogattam, és visszaaludt. Amikor felkelt kb. 1,5 óra múlva, akkor megint mehetnéke volt. Akkor is mentem utána, de már biztosabban mozgott. Végül kis mozgás után, megint visszafektettem, simiztem, megint elaludt. Amikor felébredt, már szinte teljesen jól volt, gond nélkül meglépett előlem, amikor meg akartam fogni, és már lazán ugrott fel az asztalra is :)


Este fél 7-kor kezdődött a műtét, 7-kor már mentünk hazafele, kicsivel 8 után ébredt altatásból, és kb. hajnal 2-kor már "nem volt semmi baja". Vagyis kicsit még látszott rajta, hogy nem a régi 100 %-os cica, inkább csak 90 %-os, másnap olyan 95 %-os volt, harmadnap pedig mintha semmi sem történt volna :)

2013. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a hordozójában hagytam amíg teljesen fel nem ébred. Betakargattam és a hordozót az ágyam mellé tettem hogy haljam ha esetleg nyüszög. A hordozót is letakartam hogy sötét védett helyen legyen ne akarjon elbújni. Este volt a műtét és reggelig nyugisan aludt, csak néha mocorgott. Reggelre teljesen éber volt, evett ivott.
2013. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Állatorvosi szaksegédként végeztem,több tíz kandúr ivartalanításon vettem részt,köztük volt a saját cicámé is.

Annyira rutin és a macska számára apró műtét,hogy összevarrni felesleges.


A saját cicámnál úgy történt,hogy odaadtam a dokinak (az övénél nem vettem részt a műtétben) majd 15 perc múlva vissza is kaptam.Még aludt.Mire hazaértünk (kocsival kb 20-25 perc volt) addigra felébredt,támolygott,majd pár óra múlva teljesen kitisztult és azóta sincs semmi baja.


Eleinte furcsán járt,szokatlan volt neki,de sem váladék nem volt,sem semmi más.

Ha nagyon aggódsz,akkor kérj bővebb felvilágosítást a dokidtól,biztos szívesen megteszi.:)


Sok sikert,nagyon rutin műtét,semmi baj nem lesz :)

2013. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 norzsu ***** válasza:
Az én cicám februárban lett ivartalanítva. Mindenképp kérd meg az orvost, vagy figyelj, rá, hogy tegyen alá melegítő párnát műtét alatt.Ez nagyon fontos. Mert sajnos az én cicám alá nem tettek. Úgy volt tesznek megígérték, de mégis elhagyták. A jéghideg műtő asztalon műtötték, hiába csak 15-20 perc volt a beavatkozás. Ezután nem evett szóval több napig hordtuk infúzióra, és az állatorvos azt mondta lehet vesekárosodást szenvedett. Vérvétel stb. Hála ég nem lett vesekárosodása, kiderült a vizsgálatokból. Minden rendben lett vele:) de akkor nagyon megijedtünk, és teljesen kivoltunk :(
2013. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igazán nagyon köszönöm a válaszokat! mindenkinek ment a zöld! :) és fáj neki? vagy nem látszik rajtuk, nem mutatják???
2013. szept. 20. 20:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kutyám, két macskám lett ivartalanítva. Miután magukhoz tértek egyiken sem láttam hogy fájdalmuk lett volna, ugyanúgy pörögtek játszottak mint a műtét előtt.
2013. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!