Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogosan akadtam ki rájuk?

Jogosan akadtam ki rájuk?

Figyelt kérdés

A minap volt nálam a testvérem fiának a családja vendégségben. 2 kisgyerekkel. Nekem van egy 2 éves ivartalan nőstény Perzsa cicusom. Panelben lakom a VI.kerületben. Vacsorára jöttek el hozzám. Vacsi közben besétált a cicám az étkezőbe és a feleség felkiáltott:-Úr isten bent van a macska!

Ugy ordított mintha szellem sétált volna be az ebédlőbe.

Erre én:-Semmi gond!Nem kell megijedni ő az én cicám. Benti hisz hol tartsam máshol(??)

Mikor ezt elmondtam furcsán nézett rám az asszony olyan Na jó megbízok benned képpel.

Vacsora után egy családhoz híven összegyűltünk a nappaliban. Mi felnőttek beszélgettünk a gyerekek pedig játszottak.Egyszer csak hangos nyávogásra lettem figyelmes. A hálóban a gyerekek a macskámat rugdosták.Hihetetlen!Erre én persze rájuk szóltam:-Mit csináltok?!Ezt nem szabad!Ő is érez fájdalmat!

És ekkor kórusban mondták a kölykök:-De hát fent aludt az ágyon!

Én mondom nekik, nem baj felmehet!

És ők is olyan tisztára meglepett pofát vágtak. Nem hiszem el ,hogy egy 10 éves gyerek nem fogja fel ,hogy ez hejtelen!Az este folyamán még egy csomószor rájjuk kellet ,hogy szóljak ,mert ilyen hülyeségekért bántották a cicát mint pl.Felment a székre ,bekakált(az alomba) meg ilyenek...még mindig itt vannak.Nálam fognak aludni. Ők már alszanak szóval végre nem kell féltenem szegény cicát.Most ez szerintetek normális(?)



2013. szept. 22. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én többet nem hívnám őket magamhoz. Család vagy nem, nem nézem el hogy kínozzák a házikedvenceim, rokonnak se, idegennek se. Mivel a gyerekeket nem én nevelem, és mástól nem várhatom el, hogy állatszeretőnek neveljék, maximum gyerek nélkül hívnám meg a testvéremet.
2013. szept. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Plaga ***** válasza:
100%
Te hibád, miért nem tartasz inkább bengáli tigrist. Sikítva futnának előle, nem hogy még rugdosnák.
2013. szept. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ez a te házad a te életed, itt te hozod a szabályokat, még szép, hogy rájuk kell szólni, sőt én a testvéremnek is szóvá tenném, hogy utasítsa rendre a gyerekeit. Más egy macskát lezavarni valahonnan és megint más rugdosni, pláne vendégségben.A 10éves gyerekektől természetesen el lehet várni, hogy viselkedjenek, még akkor is, ha történetesen arra nevelték őket, hogy a macskának az udvaron a helye. Talán annyiban hibáztál, hogy már az elején el kellett volna mondanod, hogy a macsek itt él és mindenhová bemehet, mindent csinálhat, ill, hogy mi az amit megtehet és mit nem. Sebaj, reggel ezt még pótolhatod. Legyél kedves, de határozott vendéglátó, ne lássák rajtad,hogy mérges vagy, de legyen egyértelmű a dolog.
2013. szept. 22. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan, én úgy küldtem volna el őket a p...csába, hogy az életbe nem jönnének többet, a gyerekeket meg nyakonvertem volna.

Sosem értettem az ilyen állatgyűlölő embereket, honnan fakad ez a mérhetetlen sznobizmus, vagy micsoda náluk.


Volt párom húga, egy putrifalván, disznók között nevelkedett kis királylányocska volt, beült az autómba, meglátott egy kutyaszőrt, és majdnem elkezdett sikoltozni.

Az ilyen komolyan pszichiáterért kiállt...

2013. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na végre elmentek!Ám ma reggel is cicakínzásra ébredtem fel. Ezúttal azért akarták kidobni az erkélyről ,mert befeküdt a szekrénybe!Mostmár megmondtam ,hogy mindent szabad neki kivéve a pultra felmenni!De végül is igazatok van.Hülye voltam ,hogy ezt nem mondtam már akkor mikor ideértek
2013. szept. 22. 11:31
 6/6 Kovucska válasza:
Teljesen jogosan akadtál ki, hiszen ezeket még perelni is lehetne állatkínzás vádjával,esetleg csak szóltak volna rá a cicára vagy árulkodtak volna, de neeeem ezek rugdosták meg stb... Én ezért a gyerekem jól elverném az biztos! (ha lenne) :D
2013. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!