Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet alomra szoktatni...

Hogy lehet alomra szoktatni egy 3 hónapos süket perzsa cicát?

Figyelt kérdés

Segitsegek kérnek , 2 napja befogadtam egy perzsa kandur cicát csak sajnos az elöző helyén nem foglalkoztak vele és igy nem szobatiszta , ha véletlen az alomba piszkit nem ássa el .

Ötletek ?


2013. szept. 30. 04:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A múltkor azt olvastam egy macskás könyvben, hogy állítólag a domináns macskák nem temetik be az ürüléküket/vizeletüket. Tehát ha ő érzi magát "falkavezérnek", és nem tart sem tőled, sem a többi macskától - már ha van egyáltalán a közelében.

De az is lehet, hogy a tied csak azért nem temeti még el, mert olykor megfeledkezik róla. Nekem is volt olyan kölyökmacskám, ami olykor nem temette be, aztán később magától megszokta, hogy betemeti.


Még csak rövid ideje van nálad, meg kell szoknia a dolgok menetét. Legyen neki több alomtálca is a lakásban, illetve, ha máshová végzi a dolgát, akkor azt tedd bele az alomba. Én egyébként úgy szoktattam őket bele régen, hogy odavittem a tiszta alomba, megfogtam a mancsait és ástam vele egy kis lyukat, ráültettem és lenyomtam kicsit a fenekét, majd vártam pár másodpercet és betemettem a mancsaival. :D Persze nem wc-zett olyankor, de valahogy mindig megtanulták ebből hamar. Tudom, hogy nevetségesnek tűnik, de nekem mindig bevált.

De javaslom, hogy a drága szőnyegeket és hasonlókat szedd fel, sőt mindent, amit lehet, mert akkor még inkább az alomtálcát kell majd célba vennie, és aztán megszokja, hogy az az övé.

2013. szept. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ki pròbàlom:-)
2013. szept. 30. 06:05
 3/3 anonim ***** válasza:

2 nap az semmi, ne izgulj. Néhány kismacskának 1-2 hét is kell, mire rászokik.


Mi pl. két cicát hoztunk el tavaly 2.5 hónaposan, egy alomból. Az egyik cicusnak elég volt 2x megmutatni hova kell végeznie, a másik még 2 hétig örömmel kakkantott az orrunk alá, a szőnyegre. Aztán lassan ő is rászokot a macskaalomra :)


Ha látod, hogy végezni készül a dolgát, akkor tedd az alomba és ne engedd ki, amíg nem végezte el. Ha otthagyja temetetlenül, akkor szagoltasd meg vele (ne nyomd kakiba/pisibe az orrát, csak szagolja meg!), és a kis mancsával kapard el neki.


Ha már odacsinált a sarokba, akkor pedig emeld fel, tedd az alomba a terméket, és ismét mutasd meg neki.


Ha sosem volt szobatiszta hosszadalmas folyamat is lehet, amíg megszokja, de ha következetes vagy, sikerülni fog.

2013. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!