Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi eszik a cica? (és a többi)

Mennyi eszik a cica? (és a többi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is kutyás voltam, de most párom kérésére úgy tűnik lesz egy kiscicánk. Szeretnék utánajárni mindennek még mielőtt kiválasztjuk a kicsit. Olvasgattam itt-ott, de még vannak homályos foltok, gondoltam rákérdezek itt.


1. Olvastam hogy ebből az alutasakos kajából egy felnőtt macskának 3x100g a napi adagja. Ha én ezt száraztáppal is vagy mással kombinálom, akkor ez hogyan változik? A lényeg, hogy napi 300g a cica adagja, vagy ez táptípusonként és márkánként változik?

2. Nagyon szeretem a növényeimet és jó lenne ha túlélnék az új lakót, erre várok tippeket..

3. Van két kisgyerekem, 5 és 2 évesek. Nagyon szeretik az állatokat és tisztelik őket. A kezdetektől fogva erre neveltem őket. De még mindig vannak kétségeim, hogy jó e lesz most egy cica melléjük, vagy várjunk még pár évet. vélemény?

4. A macska természete. Szeretném, ha nyugodtabb, bújósabb cica lenne. Ez mitől függ? Számít, hogy kandúr vagy nőstény cica? A kicsik gondolom minden esetben elevenebbek, később mindenképpen nyugodtabbak lesznek? Ez fajta vagy egyénfüggő? Egy sima házicicára gondoltunk, az ő esetükben "zsákbamacska", hogy milyen természetű lesz?

A fajták leírásánál láttam, hogy különbözőek a természetük. Biztosabb, ha inkább egy tenyésztőt keresünk meg?


2013. okt. 1. 10:08
 1/8 anonim válasza:

Szia. Nagyon aranyos ahogyan írsz és ahogyan felteszed a kérdéseidet. Különösképpen jó hogy a gyerekeidet az állatszeretetre neveled!!!

Nos, nekünk kettő cicánk van, mindkettő kan. Egyik 8 éves, másik 1. Mégis az idősebb a buzgóbb, kis rafinált, cseles, állandóan azt lesi honnan kaphat pár falatot. :)

Bent tartjuk őket, ha pisilni, kakilni kell jeleznek, odamennek az ajtóhoz hogy engedjük ki őket (kertes házban lakunk). Télen szinte csak wc-zni járnak ki, ha süt a nap és jó az idő szeretnek kint lenni, főleg az idősebb. Reggel 6-7 körül kapnak reggelit, mikor mit, vagy tápot, tejes kenyeret, felvágottat. Aztán a nap folyamán jelzik hogy mikor éhesek, mennek a hűtőhöz, vagy a tápos szacskóhoz. De átlagosan 5-6x esznek, kisebb adagokat. Este már nem szoktunk nekik tejes dolgokat adni hogy ne kakiljanak be éjszakára. :)

A berendezésre vigyáznak, semmibe nem tesznek kárt. Nekik elég ha felfekhetnek valamire (nekik van mindkettőnek egy puff) és egész nap lustiznak.

Mivel több cicánk volt már, mi azt figyeltük meg hogy a fiúcicák nyugodtabbak mint a lányok, illetve bújósabbak is.

2013. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy gondos leendő gazdiról van szó, jó ezt tudni! :)

Én nagyon cicás vagyok mindamellett hogy van kettő Westie-m is.

Világ életben házi cicám volt, 2 éve van sziámink itthon lakásban.

Szerintem minden a neveltetésen múlik. Anno az egyik házicicánkat beszoktattam a szobámba. Ahogy kinyílt a bejárati ajtó már futott is fel a tetőtérbe a szobámba és feküdt le az ágy végébe. Mert ezt szokta meg, ezt tanítottam neki. Az alom használatot is hamar megszokta felnőtt létére.

A személyiség macska függő és életkor függő.

Piciként még nagyon ragaszkodóak viszont kamaszkorban (szerintem ez valahol 7-8 hónapos kor körül indul és talán 1.5 éves korig is tart :)) nagyon nem igénylik az embert, még a sziámi cicám is ilyen volt fél évig pedig a sziámi tipikusan ember szerető, nagyon ragaszkodó macska fajta. Kamaszkorban kicsit önfejűek viszont nem felejtik el hogy közben sem hogy ki is a gazdájuk, csak akkor nehezebb a természetük.

Gyerekek szempontjából szerintem a cicával nehezebb mint a kutyával mert a macska nem bírja olyan jól a dögönyözést mint a kutyák, de megtudod majd tanítani nekik hogy óvatosan a cicával mert nem szereti ha húzod a farkát stb.

A cica bújossága egyrészt fajta függő másrészt attól is függ mennyit foglalkoznak vele.

A cica etetést nem kell csak a leírtak szerint csinálni.

Minden cica más, mások az igényeik is.

A sziámi cicánk kicsiként napi 3x kapott enni, fél-fél alutasakost plusz egész nap tele volt a száraz tápos edénye is. Megette az alut majd folytatta a táppal ha még éhes volt. Ő keveset evett.

A házicicák kicsiként is többet ettek már.

Most hogy nagy a sziámi, este kap egy alutasakost és folyamatosan fel van töltve a száraztápos, a macska nem olyan mint a kutya hogy hajlamos behabzsolni mindent még akkor is ha nem éhes.

Nyugodtan legyen mindig elötte száraz, azzal nem csinálsz rosszat.

Remélem segítettem.

2013. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

1. Nem lesz gond, a cicák kiszolgálják magukat. Mi úgy szoktuk, hogy kiszórunk egy nagyobb adag száraz tápot, és amikor éhesek, odamennek és esznek belőle. Felvágottat, ilyesmit akkor kapnak, amikor főzünk, és ott sündörögnek.

2. A növényeid úgy élhetik túl, ha időről időre szedsz füvet a cicának, és kézből megeteted vele. Mindenképpen kellene neki növényi táplálék is, gyomorégés ellen. Egyik barátnőm is így csinálta, amikor lement kutyát sétáltatni, szedett egy marék füvet és megetette a cicákat is.

3. Lehet, hogy a gyerekek nyúzni fogják a cicát. A legtöbb macska hamar megtanulja, hogy a kisgyerekeket el kell kerülni, de ettől nem romlik meg a kapcsolatuk.

4. A természete szerintem teljesen macskafüggő. Ahány macska, annyi személyiség. A fajtiszta cicáknak biztos vannak jellemzőbb személyiségjegyeik, de a keverékeknél sosem lehet tudni. Jó, ha alapból úgy választjátok ki, hogy lássátok, hogy barátságos. Akkor biztosan nem lesz probléma. Rengeteg macskát "ismerek" és köztük csak egy-kettő van, aki nem kedveli az embereket.

2013. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz!
2013. okt. 1. 11:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok simi kell neki és bújós lesz.:) Tejet nem szabad neki adni, ezt el ne felejtsd. Mert baja lehet a tejtől. Lehet nekik venni macskatejet vagy macskatápszert. Az jót tesz neki.
2013. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

az alutasakos mehet-ha jó minőségű=min 60% hús,de a többség nem túl minőségi.. Természetesen csökkenteni kell a száraz adagot akkor. A tápoknál mindegyiknél más az etetési mennyiség, mert a minőség is más-ahogy dondoltad is.Én már nem is méregetek,tudom kb ennyi kell egyszerre. (de ma pl alig ettek valamit??!!-ilyenek a macskák) Ki kell tapasztalni,mennyi elég a cicának,hogy ne fogyjon,de ne is hízzon tőle.

Nem mindig jó, ha egész napra kiteszed a tápot-elmegy a szaga,frissen az enyémek is szívesebben eszik.

A virágoknál meg kell nézni,ne legyen mérgező!!

Amúgy egy virágspriccelő jó nevelő tud lenni-ha pl virágra, asztalra,v bárhova nem akarod, hogy felmenjen.

De a függöny,esetleg tapéta sincs mindig biztonságban.. Nálam jó szolgálatot tesz az erkélyen a macskaháló- repülő madarak,rovarok után szálltak volna a cicák,ha nem lett volna..

A cica egyénisége fajtafüggő is,de egyéni. Házi cicából is van nyugisabb,izgágább. A nőstény cicám pl sokkal hiperaktívabb, mint a kandúr maine coon, de az előző nőstényem meg nagyon mozgékony volt...

A perzsáról,ragdollról mondják, hogy nyugisabbak,de ott van a napi szőrápolás.. Nálunk az örökbe fogadott nőstényem most lett - 4 év elteltével bújós..épp fekszik az ölemben és alig hagy írni...

2013. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Találtatok már cicát? Ha nem, szerintem az apród ingyen elvihető rovatában keresgéljetek nyugodtan. Ott minden tele van cicákkal, sokan jó természetűek köztük. Nekem ez a macska tetszett nagyon:

[link]


Itt egy csomó macskát, ha nem talál gazdát, elaltatnak vagy elzavarnak sajnos:(

2013. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]

Ő is gyönyörű.

2013. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!