Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már 2 hete van egy 8 éves...

Már 2 hete van egy 8 éves kandúr sziámi cicám. A tulajdonos meghirdette, én elmentem hozzá, a cica rögtön odajött hozzám, bújt, nyávogott. Elhozták nekem, de azóta bujkál, fúj. Eszik iszik, használja az almot, de néha a párnámra pisil. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem jelöli a párnámat, simán odapisil, máshova nem, csak az alomba. Hiába hívogatom. Royal canint is vettem neki, de mindent megeszik, de csak ha nem vagyok ott.

2013. aug. 20. 09:06
 1/5 molly3 ***** válasza:

Próbálj vele játszani így közelebb kerülhetek egymáshoz!

A párna vizelésről én annyit tudok mondani hogy ha meglátod vagy leszidod de esetleg lespricolod vizzel nem sokkal csak egy kevéskével4

2013. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adj neki ennit a kezedből,és játsz vele valami madzaggal.így közelkerültök de mégsem. Nàlunk a centi bevált! :-)
2013. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Hatalmas megpróbáltatás ez a cicának, hogy ott ahol 8 évig élt, most el kellett hogy hagyja, és másik gazdihoz került!


Majd megbékél veled, megszok téged, hónapokba fog telni... kitartás!

2013. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam kézből etetni,de még úgy se fogadja el, ha odateszem, csak, ha már elmentem onnan.

Játszani nem tudok vele, mert nem akar. Volt már perzsa cicám, házi cicám is. A perzsa cicát 7 éves korában hozta a barátnőm,ő szintén interneten találta, de ő nagyon meg volt verve, kirúgták néhány fogát, mégis egy nap alatt elfogadott

2013. aug. 20. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:

A párnát tedd el, hátha ez elég. De addig gondolkodj el azon, hogy mikor pisilt a párnádra. A barátnőm új cicája is ezt csinálja, de eddig ő még nem jött rá, hogy akkor, amikor bezárja a szobájába és sok időre egyedül hagyja.


A cica érzékeny a macskamentára? Ki lehetne próbálni.


Csináld úgy, hogy legyen éhes a cica! Például az előző étkezése mennyiségét csökkentsd, aztán kínáld fel neki a kedvenc ételét! Aztán néha jelenj meg te is, ne nézz rá (a merev nézés a macskáknál fenyegetést jelent), esetleg lassan pislogj, ha úgy tetszik. Ne is tégy hirtelen mozdulatokat, csak legyél ott valahol a szoba végében. Ahogy telnek a napok, lépj hozzá egyre közelebb.


Egy betegesen félős macskával ilyen módszerrel (lehet, hogy Feliwayt is használtak) el tudták érni, hogy kézből egyen! Pedig előtte csak onnan tudták, hogy van cica, hogy néha elfogyott a tálkájából az étel.

2013. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!