Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska eltartása havonta?

Figyelt kérdés

Panelban élek, és egy hete találtam 3 kismacskát egy vödörben a sarkon. Nem hagytam ott, rögtön hazahoztam, aztán go az állatorvoshoz. A cicák nagyjából 2 hetesek lehettek, most 3. Kettőnek már van gazdája, gondoltam rá, hogy a harmadikat megtartom.

Mennyibe kerülne felnőtt korban a havi eltartása? Mire készüljek? (jobb minőségű táppal, én Britre gondoltam...)


2013. okt. 7. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy van gazdájuk, hogy majd ha elég nagyok lesznek, akkor majd elviszik őket.
2013. okt. 7. 15:08
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
A mi cicánk whiskast eszik, nedveset egy nap 2 tasakkal, mellette minden nap egy tál száraz táp. Plusz jutalom falatok. Ha benti cica lesz számolnod kell az alommal. Itt sok a választási lehetőséged, sima alom 360-560 forintig van, szilikonos 2-3 ezer forint. Utána kell nézned. Tényleg sok mindentől függ.
2013. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A mienk a legolcsóbb ~1240 g-os Lidl kutyakonzervet. Olcsóbb, mint a macskakonzerv, mégis ugyanaz van benne. Minket sem zavar, őt se érdekli. 8-10 vásárlása szükséges havonta, szóval olyan 3000 Ft-ot fal fel + a házikosztot.
2013. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 tasakos kaja mennyiség, plusz kis száraztáp, legyen egy hónapban 3 kiló. Nézz szét, hogy milyen drágát tudsz ebből venni.


Kell még venned rendszeresen almot, ahová piszkít, ez egy zsák havonta: ebből is van 1000 ft-ért és 5000 ft-ért is.


Kinti cicának a veszettség kötelező, de amúgy is ajánlott, és van még néhány oltás, ami szintén ajánlott. Számolj évi 30 000 ft-ot állatorvosi költségekre.

2013. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Arimateia ***** válasza:

Ami havi kiadás, az a táp és az alom.

Utóbbi a drágább, főleg ha a legolcsóbb 4-500 Ft-osat veszed. Nálunk a két macska az olcsó almot 1 nap alatt teljesen elhasználja, tehát full csere kell. Nekem a Biokat's vált be, abból hetente egy 10 kg-os zsák fogy 2 macskánál. Ez kicsit több mint 2000 Ft.

Tápból havonta fogy egy 3,5 kg-os Royal Canin, amit kb. 11000 Ft-ért veszek (diétás táp, kicsit drágább a többinél). Ezt azért alkalomadtán kiegészítem más kajával is (a nagy örül a sonkának, a kicsi a csirkemájért van oda), és így elég egy hónapra.

A többi költség időszakos (pl. éves oltás), vagy egyszeri kiadás (pl. ivartalanítás, cicahordó, etetőtálka, póráz stb.).

2013. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ha jóminőségű száraztáppal etetek, akkor is havi 2 , 2ésfél kilónál többet nem fog megenni a cica, ha nagy kiszerelésben vezsem ait az enyémek imádnak (Sanabelle a Boschtól) kilója 1000 forint csak, így akkor ez max 3000..

a Brit még olcsóbb ennél.


kuytakonzervet elvből nem adok mert a kutyák igénye más mint a macskáké, macksák étele pl taurint kell tartalmazzon.

De pl az Aldis Topix konzerv hústartalma elég magas, ára meg csak 160 forint..

alomból az aldis a legjobb, 10 kg 760 forint (elég sok cicás csoportot végigkérdeztem, kipróbáltuk mert sokan esküdtek rá, és valóban ez a legjobb, csomósodik, nincs tőle büdös, nem porzik stb) hogy ebből egy cica esetén menyni fogy.. nem tudom, max 1-másfél zsák havonta.


szóval összességében egy cica eltartása még ha jó minőségű kajával is eteted ami azért fontos , ha hosszú távra tervezel (anélkül meg nem is érdemes belevágni), nem több havi 4-5ezer forintnál.


Más kérdés az orvos, kell egy jó orvos mindenképpen, de ha szerencséd van csak az éves oltásokon találkoztok majd.Főleg ha benti cicáról beszélünk, mivel az ő esetében sok betegség szinte kizárt hisz nemérintkezik más cicákkal, persze hozhat be az ember akár a cipőtalpon betegségeket..


számolj ivartalanítási költséggel, lányoknál ha találsz akcióst akkor 10e körül letudod, fiúknál akciósan 5-6000 lehet találni már műtétet, s mindenki jobban jár, nem fog jelölgetni .

2013. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hozzám 1 hónapja került egy most 3 hónapos kiscica. Ebben az egy hónapban kb. 35 ezer ment már el (ebben minden van kezdőfelszereléstől a játkokok át az oltásokig). De hozzáteszem mindenből kiváló minőséget vettem, kétszer volt már állatorvosnál. Még egy oltása van vissza. Pesti vagyok így egy oltás 8000 Ft. Száraztáppal, konzervvel és nyers hússal etetem. A 2 kg-os táp több mint fele megvan még. Szerintem egy hónapban max. 5-10 ezer forintból kijön a cica tartása, még jobb minőségű termékekből is. Jó cicázást, én már nem tudnék nélküle élni! :)


Off: A Lidls/Aldis alomnak mi a márkája?

2013. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az alom nem tudom mennyi, de egy 10kg-os kb 2 hétig tart. Még kicsike a cica. :)

Mivel kicsi ezért junior kaját eszik, napi 5 tasak (100g) , 155ft/tasak. Emellett eszik Sága csirkemell sonkát az kb. 350ft/100g. Kicsit drágább plusz csipeket, nassol. :) A kaja havonta olyan 25000ft plusz az alom szerintem max 3000. Havi pár új játék, de ezt nem számolom. :)

2013. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mennyi idős a cicád, hogy napi 500g konzervet/alutasakosat megeszik? Nem sok ez egy kicsit?
2013. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Több helyről is azt olvastam, hogy amíg junior (max 1 éves) addig napi 5ször kell étkeznie, 50-100g között. A drágám megeszi a 100g-ot, nem kövér de jó húsban van. :)
2013. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!