Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki az aki csak "természetes...

Ki az aki csak "természetes módon" azaz hússal eteti a macskáját? Van e olyan aki hússal etette de a macskája megunta és át kellett mondjuk tápra szokni?

Figyelt kérdés

1,5éve van cicám és eldöntöttem, hogy csak hússal és zöldséggel is fogom etetni (igen zöldség mert megeszik). És azért (nyers) hús mert ha a természetben vadászna galambokra meg pocokra akkor sem pattintana tüzet és sütné meg. Szerencsére pont egy olyan állatorvost találtunk aki elítéli teljesen a tápot legyen az bármilyen minőségű és a természetes étrendet támogatja.


Egy ideig jól ment az etetés de egy idő után a macska elkezdte megutálni a húst nem akarta megenni és volt h 1,5-2napig inkább éhezett de nem ette meg a húst és persze mindig friss húst raktam ki de az odaszáradt. Amit kapott nagyon jó dolgok voltak: csirke és kacsa szív, hús, máj, csirke/kacsa nyak sőt még néha pulykamedalion vagy színhús csirkemellet kapott.


Mostani találkozásunkkor az állatorvos jól le is baszott bennünket, hogy miért tápot adnunk neki és nem volt képes felfogni, hogy nem evett a macska.


A lényeg, hogy nektek mi a tapasztalat a húsos vs. tápos etetés. Valamit, hogyan lehetne szerintetek újra megszeretni a macskával a húst?



2013. okt. 14. 22:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.Ez kb 35-40 Ft egy adag,attól függ,mennyiért vásárolsz.Nekem 5 műanyag tojástartó lett tele,tehát az 50 adag,25-nap.Igen kipattintom és beleszórom egy zacskóba,hogy jobban elférjenek. Minden létező vitamin és aminósav benne van,ami a macskának kell.

Csak a hús nem elég ám,mert a kinti macska eszik magokat,meg mindenfélét.

Fogyókúrában lehet hozzá keverni főtt rizst,mert jóllakik vele,de nem hizlalja.És ez a keverék nem hizlalja el,mint a gyári tápok,de benne van minden.

2013. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ötösnek:

köszönöm szépen!

én is ki fogom próbálni, mert nagyon jól hangzik.

remélhetőleg a kis válogatós sziámim is megeszi majd.

2013. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

megint az 5. nem kell ám tojástartó,kis gombócokat,vagy lepényeket is csinálhatsz egyessével csomagolva.

Én vagy pulyka.vagy csirkenyesedéket veszek,és vagy csirke vagy pulykamájat.Otthon ledarálom. A zöldségeket meg kevés vízzel reszelés után pépesítem a túróval, tojással,olajoshallal.A főttkukoricát is imádják,az is mehet bele.és az egészbe egy csipet só.

2013. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Látom érkezett válasz szépen. Köszönöm az eddigi válaszolónak! A recept amit az "ötös" írt valóban színpatikus :) Sajnos magyar nyelven kb. nem létezik macska kaja recept, angol nyelven több van és mivel megy az angol onnan (is) fogok tippet szedni.


Idő közben találtam egy remek kis oldalt, tippek, trükkök, ajánlásokkal [link]


Idő közben elkezdődött az át/vissza szoktatását a husira. Mivel számra nem ismeretlen dolog és kb 6-9 hónapig ezt ette nem volt idegen számára. Amit leraktam elé csirkemájat (csak 1héten egyszer, tudom... vitamin túladagolás), csirkezúza és pulykamell kockázva ebből nem sokat kb 40-50g megvett de azt egyből megette :) Persze után kapott tápot is, nem várom el, hogy egyik pillanatról a másikra szokjon vissza.


Amúgy minőségi(?) tápokat adunk neki, mert azt mondtam amikor tápra váltottunk ha már táp akkor jót veszünk! Kap Acana, Orijen tápokat ez kanadai tápok és nagyon jók, szerintem.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Valamint Royal Canint kap. (erről vélemény? hallok rosszat és jót is)

ilyeneket kap(ott)

[link]

[link]


ezt viszont bátran ajánlom mindenkinek akinek hasfájós vagy bajos a cica emésztése. Egy héten 1-2x adunk neki 20-40g táp mellé keverve is jó.

[link]

Amikor csak ilyet kap pl 40g másnap olyan mennyiséget pakol ki az alomba :D hogy múltkor azt mondtam ha nem tudnám h macska elhinném h kutya csinálta vagy egy gyerek... nagyon kitisztítja a belét! Tele van rostokkal.

2013. okt. 17. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!