Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a tálból...

Hogy szoktassam rá a tálból ivásra?

Figyelt kérdés
Van esetleg valamilyen praktika, ötlet arra, hogy a cicám ne csak a csapból igyon? Vettem neki ilyen önitató szerűséget( [link] ), de ebből se hajlandó inni. Befogadott cica, de nemrég szokott csak rá erre(nem én szoktattam rá). A kutyámat és a macskámat se kényeztetem el, és nem szeretnék továbbra is macskanyávogásra futni a fürdőbe, hogy nyissam-zárjam neki a csapot. Arra gondoltam, hogy mostantól egyszerűen nem adok neki csapból inni, csak a tálja marad. Nem lesz baja, ha sokáig nem iszik? Vagy van esetleg valami, amit ha beleteszek a vízbe, szívesebben iszik belőle?
2013. okt. 16. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Lapos tányérba önts neki vizet, tedd a kajája mellé, 1 idő után megunja és elmegy oda inni, vagy tegyél a lakás külön pontjaira 1-1 tányér vizet ahol sokat van, és megtanulja (pl fürdőszoba, hálószoba)
2013. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki, hogy engedd meg a csapot, de ne adj neki vizet, és a csap alatt legyen egy kis tányér, amibe folyik a víz, azt mutasd meg neki, aztán zárd el a vizet. hátha rájön, hogy onnan is lehet inni. amúgy még sosem hallottam ilyenről, hogy macska a csapból iszik :D
2013. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) tényleg nem hallottál még ilyenről? pedig én azt hittem, hogy minden harmadik macska ezt csinálja. :D A bátyám szoktatta rá, merthogy milyen aranyos, aztán most én szenvedek vele. De most, hogy belegondolok, valahonnan még kell szereznie vizet, mert napjában csak egyszer játssza el velem, esténként.
2013. okt. 16. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak megy a vízszámla :D
2013. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó, ezt mire érted? :)
2013. okt. 16. 22:12
 6/8 nanett6969 válasza:
Tudom-tudom... cicának nem szabad tejet adni, de én úgy szoktattam le a "kádpereménösszegyűltvízbőliszokcsak"-ról, hogy pici tejet öntöttem a tálkájában lévő vízbe ééés a konzervhez is mindig adok vizet.
2013. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az utolsóra, a cicának nem tesz jót a bocitej

Esetleg kecske vagy macskatej :)

2013. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, közben a probléma magától megoldódott. kiderült, hogy a cica használja a tálkáját, csak amikor én a közelben/fürdőben vagyok, akkor úgy gondolta, hogy tőlem még frissebb vizet kaphat, én hülye meg adtam neki. :D A macskatejet csak marketingfogásnak tartom, biztos nem venném meg, ha valami mást akarok neki adni, akkor vizezett tejet adok, bár a rendes tejtől sem volt még hasmenése, de úgy tudom, nehezebben dolgozzák fel a laktózt, így nem kockáztatok. Ez bevált, ennél maradok. köszi a válaszokat. :)
2013. okt. 18. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!