Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ajánlotok, hogy szoktassam...

Mit ajánlotok, hogy szoktassam hozzá az ivásra? Csak pohárból szeretném megtanítani.

Figyelt kérdés
Mindjárt 6 hónapos a kisfiam, de az anyatejen kívül nem hajlandó semmi mást elfogadni. A tejem meg egyre csökken, pedig iszom nagyon sokat, tejfakasztó szereket is szedem, már két mellből szoptatom, de így se több, fejni meg nem tudok. Hogyan csináljam, hogy fogyasszon elegendő folyadékot pohárból? Próbáltam a vizet, a filteres teát, a granulátumos teát, a gyümölcslevet, semmi nem kell neki... Már egy étkezést kiváltottam, azután nem adok neki szopit, mert akkor mégannyi tejem se lenne. Bajban vagyok. És nem hajlandó a cumisüvegből se és a csőrös pohárból se inni, csak a kispohár érhet hozzá a szájához... Help!
2010. dec. 10. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

én tovább kísérleteznék a cumisüvegekkel, csőrös poharakkal.

babák erre kényesek, nagyon válkogatósak tudnak lenni, én babám csak és kizárólag mam üveget hajlandó a szájába venni.


tényleg kell valami megoldás mert 6 hónaposan hiába szopizik, szüksége van folyadékra! szívószállal próbáltad már? fecskendő, pipetta. több ötletem nincs :( sok sikert!!!

2010. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Szia.Mi is 6 hósak vagyunk.Az én babám se iszik semmi mást csak anyatejet.De. szokott kapni gyümit és,akkor pohárból megiszik vagy fél decit,de ennyi.Neki se kell se a tea se semmi.Ha szomjas lesz úgyis fog inni.Ja és ne adj neki cumisüveget ha már eddig nem szokott rá.:)
2010. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 6 hós volt, mikor elkezdtem a hozzátáplálást. Eleinte a kóstolás (később rendes evés) után még a ciciből ivott, aztán minél több étkezést váltottunk ki, annál jobban kérte a vizet. Mi sem cumisüvegeztünk, én a csőröst adtam neki. A műanyag csőrű neki sem kellett, a szilikonos vált be (nuby-s), azóta is abból iszik. Gyakran kínálgattam neki, egyszer csak elfogadta.
2010. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem ivott több mint 11 hónapos koráig. Elég volt az anyatej a hozzátáplálás mellett is neki, hiába kínálgattam. Aztán egyszercsak elfogadta. Ha szomjas lesz, majd iszik, ne aggódj! (utólag már könnyű nekem, de akkor én is gondolkodtam azon, hogy "kiszárad" a fiam)
2010. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk amint volt már plussz étkezés, nem csak szopi, adtam neki vizet. Nem akartam ilyen-olyan csőrös poharakra rászoktatni, ezért először kávéskanálból kortyolgatta (inkább szürcsölte) ki a vizet, aztán pohárból. Az első pár alkalom kicsit nehézkesen ment, csurgott le az állán, nyakán, de 1-2 nap alatt simán megtanult pohárból inni, ekkor olyan 6 hónapos volt. Nem is tudom, hogy írjam, milyen pohárból ivott????? Szóval, az a régebbi fajta kávéspohár, nem tudom mennyi idős vagy, de biztosan emlékszel rá: az a "tipikus" kávéspohár, vastag, üveg, lekerekített szája van :) De biztos tudod :)

2010. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 fotucsok ***** válasza:
100%

Mi is 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, és sokáig nem akart inni. Kérdeztem a dr.nőt és azt mondta, elég még neki az az anyatej mennyiség, amit naponta bevisz. Most másfél éves, és 2szer szopizik, mellette max 4-5 dl-t iszik, de elég neki állítólag. (persze, ha valami ivólével kínálom abból egyszerre is lenyom 2 dl-t, de nem akarom az édeshez szokatni.)

Kisebb korában mikor sehogy nem fogadta el, kiskanállal adagoltam belé a nyári nagy melegben.

2010. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 fotucsok ***** válasza:
100%
Ja, és a csőröst szokniuk kell. legalább egy hónapig mi is csak rágcsáltuk és nem ittunk belőle, de utána belejött :)
2010. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sem nagyon ivott amikor fél éves volt. Addig ő is csak anyatejet kapott, aztán elkezdtük a kóstolgatást. Ilyenkor mindig kínálgattam vízzel pohárból (én semmi mással-cumisüveg, csőrös pohár, tea, stb. nem próbáltam), de nem nagyon ivott. Aztán amikor már kevesebbet szopizott és nem annyira pépes, leveses kajákat kapott, akkor viszont már nagyon igényelte a plusz folyadékot.

Szerintem okosak a gyerekek, tudják, hogy mi a jó nekik. Anyatejet is kap még és vsz. az ételei is sok folyadékot tartalmaznak, ezért nem igényel pluszban. Kínálgasd szorgosan, majd ő eldönti, hogy mikor kér.

2010. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
brendonban vettem babapoharat, kb 500 ft volt.
2010. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!