Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a babám...

Hogyan szoktassam át a babám a cumisüveg helyett a pohárból történő ivásra?

Figyelt kérdés
13 hós a kislányom,és hiába próbálom rászoktatni,hogy igyon pohárból(csőrös pohár),nem akar.csak a cumisüvegből?ki hogy szoktatta rá a babáját?
2011. jún. 20. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb rendes kifelé hajló szélü kávéspohárra szoktatni.

Szerintem az érdekesebb is a kicsiknek, meg akkor ö is "nagy" - és tapasztalatom szerint könnyebben is isznak belöle. A csöröset egyik gyerekem sem szerette, nem is fogadták el.

négy gyerekes anya

2011. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy tipp: ne tejet adj belöle, hanem "magyos" italt, gyümölcslét, teát vagy vizet. Akkor könnyebben megy - a tejféléhez meg egyelöre maradjon az üveg.
2011. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.csak én utcára is szeretném használni,oda meg azért sima kávés poharat nem viszek:)
2011. jún. 20. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szia !Az én kislányom 16 hós lesz,már kb fél éve próbálom átszoktatni a csőrős pohárra.de sehogy sem megy.bekapja de nem tudja mi az,mert nem olyan a cumija mint a cumisüvegé.ja és mindig eldugja vhova a csőrőset,hogy ne is lássa.:)A tejet fekve issza cumisüvegből.vizet,teát meg pohárkából adom neki.
2011. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elején kint volt az üveg és a csőrös is,ismerkedett vele a fiam.Egy egy kortyot ivott csak.Aztán 3 nap után meguntam,és elraktam az üveget.az elején nem akarta elfogadni,de délutánra ment a dolog,és azóta is abból iszik.Esetleg sportkupakos üvegből.Próbáld játékosan.én repülőset játszottam vele.Én sem gondoltam volna,hogy valaha is iszik belőle,de sikerült.Mondjuk sok gyerek nem szereti.Esetleg,ha nagyon nem akarja,akkor próbáld meg Te is a sportkupakos üveget,vagy vannak szívószálas poharak is,ami csavaros tetős.
2011. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 13 hónapos babát felesleges csőrösre átszoktatni. Otthon poharazzatok, utcán maradhat a cumisüveg.

Én fél éves korában vettem a fiamnak csőröst, pár nap alatt megtanulta használni, kiszolgálja magát,most 15 hónapos, azóta azt használja vízhez, teához. Én a poharazást szeretném elkezdeni, csak még nem mertem belevágni.

Esetleg ha mégis csőröst akarsz, keresd a 6-12 hónapos korban javasoltat, annak puha a szilikoncsőre, lehet hogy azt elfogadná. Naponta többször kínáld.

2011. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nekünk is olyan van ami 6 hós kortól van,a szilikonos csőrű.hát próbálgatom neki napi többször,majd elválik mi lesz.ha nem megy nem erőltetem neki.
2011. jún. 20. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam kb 10 hónapos volt, mikor elkezdtük a csőröset használni a teához. Víz meg reggeli esti tej cumisüveg. És kb. ennyi idős volt, mikor azt mondtam, hogy a vizet is csőrösből kapja, vettem neki egy másik csőröset, abban csak vizet adtam neki. Mi aventet használunk, kellett idő, mire megtanulta, hogyan kell használni.

Én nem voltam egy nagy pohárpárti, bevallom, nekem nem volt türelmem pár hónapos babát pohárból itatni, mert az egész a nyakában landolt. Amikor pedig már egyedül akart inni, a hideg rázott, hogy foggal harapta a poharat, és szintén az egész a nyakában. Ekkor tél volt, hideg, nem szerencsés a nedves ruha. A fürdésnél mondtam a páromnak, hogy próbálkozzanak, így minden fürdésnél kapott egy pici vizet pohárban. Aztán ez is elmaradt, és mostanában 15-16 hónaposan kitaláltam, hogy a reggelihez a teát, kávét, kakaót pohárból kapja a reggelihez. Olyan szépen ivott, hogy kb két nap múlva már előke sem kellet rá. Eleinte még a pohárral nem tudott bánni a kezében, ezért borult ki, de inni már normálisan ivott belőle. Most már szépen le is teszi, fel is emeli, és viszi is a poharat. 19 hónapos. Már a játszóra is viszem a vizet fél literes üvegbe és mellé a micimacis poharat, és kínálgatom úgy, hogy odajön a padhoz, és úgy iszunk.

Szerintem erre is meg kell érnie, ugyanúgy, mint minden másra. Most nyár van, nem baj, ha a ruháján köt ki a víz, szerintem próbálgasd először étkezésnél, vagy a fürdésnél.

Ja, a reggeli meg esti tej nálunk még mindig cumisüveg, azt nem fogadja el csőrösből, a pohárba meg nem öntögetem neki 30 ml-nként. Majd egyszer....

2011. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!