Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem egy manie coonnal...

Azt hiszem egy manie coonnal van dolgom. Segítene valaki hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Találtunk a közeli erdőbe kóborolva egy kiscicát nagyon picike még,úgy 2 hónaposra saccolom..csupa kosz volt,csimbók..hazahoztuk megfürdettem ,rendbe tettem, megetettem,megitattam.. googléba nézegettem képeket és a maine coon kölyökmacskára szinte megszólalásik hasonlít ezért gondolom vele van dolgom ,de az sem kizárt,hogy keverék.. Van valami különleges dolog amit tudni kell róluk? Oltások stb? Mert ha már így alakult szeretném megtartani.( egyébként nagyon cuki odadörgöli az orrát az orromhoz és folyamatosan dorombol nyávogni még nem is hallottam most is ép a vállamon csücsül és dorombol azt hiszem kölcsönösen megkedveltük egymást)
2013. okt. 17. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nem az.
2013. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kép nélkül nehéz megmondani. A manie coon hatalmasra nő, kb. ennyi jut eszembe, amiben külnbözik a többiektől. Másfél éve én is találtam egy hosszűszőrű gyönyörű cicát (épp a héten ivartalaníttattuk), de ő kisnövésű, úgyhogy biztosan keverék. Nem csak manie coon lehet, ami hosszúszőrű. Szerintem az emberek vigyáznak a fajtatiszta (főleg manie coon) cicákra/kutyákra, mivel ezek méreg drága állatok, de ki tudja, a mai világban ez már kiszámíthatatlan. Vigyázz rá :)
2013. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Amado atya ***** válasza:

Nekem mindegy lenne, milyen macska. Hazahoznám, megmosdatnám, és irány az orvos, egy alapos vizsgálatra. :)

Nem hiszem egyébként, hogy egy ilyen fiatal maine coon-t csak úgy kidob valaki, mert ha fajtatiszta, ahhoz túl drága mulatság.

Hanem ha azért dobta ki, mert egy sajnálatos "baleset" folytán keverék cicái születtek az anyamacskának, hát...

Amúgy pedig "különleges" bánásmódot nem igényel, kapja azt az eledelt, amit szeret (de nem szabad ám elkapatni, hogy oktalanul "extra finomságokra" szoktatjuk), kapja meg az oltásait, és törődjetek vele sokat. Természetesen a kellő szigorral, vagyis belé kell sulykolni, mi az, amit szabad, és mi az, amit nem. De megütni nem szabad sosem. Minden macska egyéniség, ők döntik el, hogy mikor, milyen édesgetést, babusgatást kívánnak.

2013. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat.Olvasgattam itt,hogy pár hónaposan már milyen nagyok ő nem nagy ahhoz képest amekkora a szóbanforgó fajta egy sima házi macskához képest meg igen tehát lehet tényleg úgy járt szegénykém,hogy keverék lett és nem kellett... :S nagyon ragaszkodó ételre nem finnyáskodik nincsenek nagy elvárásai egy kis szalámit kapott mert már egy ideje nincs cicánk és így macska kaja se..érdemes neki még külön kölyök macsek konzervet venni vagy bármit megehet?
2013. okt. 17. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a kiscicák megérdemelnek olykor-olykor egy jobb minőségű konzervet, amit kiscicáknak szántak :) Abban van mindenféle jó, ráadásul olyan jól néz ki, hogy még én is megkívánom :D hahaha
2013. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A konzervben nincs tápérték.Amelyikben meg van,az baromi drága.


Konzerv helyett egy jó minőségű száraztápot szerezzetek be,junior korúaknak.A whiskas,friskies nem jók!Csak agyon vannak reklámozva,de teli vannak borzalmasan rossz dolgokkal,ízfokozókkal,mesterséges színezékkel stb.


Egy általános szabály: Amelyik táp szeme színes,abba túl sok a mesterséges anyag! (színezék,ízfokozó,tartósítószer,stb.)


Menj be az állateledelesbe nálatok és kérdezd meg az eladótól milyen junior cicatápok vannak,amik valóban jó minőségűek.

Pl. Josera,Brit,Acana,Orijen,Cat Chow,Ecopet,Happy Cat.

Ezekből válogass,bár ezeknél is nagyon eltérő a minőség,de legalább nem tartalmaznak mesterséges anyagokat.

Konzerv helyett meg (annyi pénzért) vegyél neki húsos farhátat,vagy ha főztök valami,amiben hús is lesz,még mielőtt megfőznétek,vágj le belőle 3-5-8-10 dkg-ot (a cica súlyától,korától függően) és sima vízben főzd ki neki.Semmi só,vagy fűszer.

2013. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Maine Coon jellegzetessége a hosszú szőrön kívül a fülén lévő hosszabb szőrszálak, amitől hiúzos a megjelenése.

Valószínűleg keverék, nekünk is van egy ilyen cicánk, "bojtos fülű" és hosszószőrű, de kimondottan picike példány. Ő nyilván keverék, de Maine Coon vér is csörgedezik az ereiben.

2013. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 borcsi02 ***** válasza:

A mi szomszédságunkban is születtek ilyen cicák, szürkék, hosszú, dús bundájúak, bojtos-hiúzos füllel:) Hihetetlenül édesek.

Az érdekesség az, hogy a szomszédnak egy alomból általában egy, legutóbb kettő ilyen kiscica született, teljesen átlagos házi cica az anyjuk (aki sajnos nincs ivartalanítva-idén harmadszorra vemhes), a többi ugyanazon alombeli pici pedig általában tricolor vagy sima szürke cirmos, volt köztük fekete is meg vörös. Valahol az anya felmenői között talán lehettek a sima európai házi cicától eltérő ősök, vagy egyszerűen megtréfálta ezeket a kis szőrmókokat a természet.:) De az, hogy iszonyatosan cukik, nem garantálja, hogy a gazdájuk törődik is velük, sok embernek csak terhet jelentenek, és simán ki lehet rakni egy ilyen megunt cicát, lehet, hogy a tieddel is ez történt most (érdekes, hogy pont egy erdő közepén találtad meg őt, tök egyedül, ez is utalhat arra, hogy kitett cica). A mi szomszédunk ilyen cicái is röpültek a menhelyre...:(

2013. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,én csak állateledeles boltokban szoktam kaját venni nekik kutyáknak is..régebben jártunk úgy,hogy coop-os tápot vettünk amibe konkrétan macskaalom volt !! igen ennek a kis csajszinak is van olyan kis szőr a füle végén..:) találtam neten 1 képet arra a keresésre,hogy maine coon kölyök és kiköpött mása a füle is meg a pofija mellett a szőr a színei is csak az orrán még + 1 kicsi fehér rész van és 3 lábán van kis fehér "zoknicska" [link]
2013. okt. 19. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!