Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik dokihoz vinnétek a...

Melyik dokihoz vinnétek a cicát? Ahhoz, aki már ismeri vagy ahhoz, amelyik közelebb van (másodlagos orvosi vélemény miatt is)?

Figyelt kérdés

A közelebbi kb. 100 m-re van, a másik utcában, amelyik már ismeri a menhelyre kerülése óta - ők mentették meg az életét - úgy 6 buszmegállónyira. Az állatkórház, ez meg itt sima doki. Azért a kétely, mert kellett csepegtetni a fülébe Surolant. Állítólag gyulladt volt a füle, és vagy 1 hónapig Surolant kapott. Viszont szerintem mikor a dokinő kitisztította a fülét... inkább atkás lehetett. Zaccos volt. Nem vakarta a füleit, nem rázta a fejét. Ennek 6 hónapja. Most viszont tele van a füle fülzsírral, zavarja, vakarja, rázza, és szerintem olyan zaccos dolog is van benne. Ezért gondoltam egy másodlagos orvosi véleményre, ráadásul itt van a másik utcában. Főleg nehéz a döntés, mert leukózisos, és fogalmam sincs, egy mezei doki hány leukózisos macskát lát.

Egyébként: a macskátoknak szoktátotk tiszítani a fülét? Ha igen, milyen időközönként, és hogyan? Nekem Ő első cica.


2013. okt. 17. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Városban laktok? Az ottani rendelőkben a legnagyobb arányban kutyákat és macskákat kezelnek, úgyhogy valószínűleg a leukózissal is találkoztak már. Falusi állatorvosok eddigi tapasztalataim szerint leginkább haszonállatok betegségeivel vannak képben. Szerintem mindenképp vidd el egy másik dokihoz is, több szem többet lát.

A macskánk fülét belül sosem tisztítjuk, csak ritkán a fülkagylót, és a még kívülről elérhető "redőket", de bele soha nem nyúlunk, és nem is hagyná.

2013. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Budapesten lakunk, így a távolság nem gond. Nekem az kell, aki a Cicámnak a legjobb.

Megerősítettél abban, hogy ide viszem majd az utcába. Az egyik doki imádja a macskákat, hozzá :o)

És köszönöm a szakszerű válaszodat, mert a doktornő is azt mondta, hogy a macska fülét én ne tisztítsam, illetve azt, hogy a hallójáratig meg végképp ne, nehogy sérülést okozzak. Nekem nem tetszik ez a nagyon fülzsíros dolog, ezért a macskaimádó doki véleményére nagyon kíváncsi vagyok!

2013. okt. 17. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!